WIERSZE MAŁGORZATY STRZAŁKOWSKIEJ

"Trzynastego, w Szczebrzeszynie
Chrząszcz się zaczął tarzać w trzcinie.
Wszczęli wrzask szczebrzeszynianie:
- Cóż ma znaczyć to tarzanie?!
Wezwać trzeba by lekarza!
Zamiast brzmieć, ten chrząszcz się tarza!
Wszak Szczebrzeszyn z tego słynie,
że w nim zawsze chrząszcz BRZMI w trzcinie!"

We wtorek 19 listopada nasza szkoła była gospodarzem kolejnego Miejskiego Konkursu Recytatorskiego o Nagrodę Burmistrza Miasta Oleśnicy. W tym roku dzieci recytowały wesołe wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej. Twórczość autorki znana jest z wierszowanych zabaw językowych, dlatego tegoroczni uczestnicy konkursu nie mieli łatwego zadania. Prezentując wybrane przez siebie utwory szczególną uwagę musieli poświęcić prawidłowej wymowie niepopularnych słów. Do konkursu zgłosiło się 35 uczniów z klas I - III reprezentujących oleśnickie szkoły podstawowe. Organizacją i sprawnym przeprowadzeniem imprezy zajęły się nauczycielki, panie Dorota Czuba i Maria Hałapacz. Wszystkich obecnych bardzo serdecznie powitała życząc małym artystom samych sukcesów dyrektor Szóstki, pani Jadwiga Wieczorek. Trudnej pracy wyłonienia laureatów podjęło się jury w składzie: pani Kamila Stemplewska - doradca metodyczny, pani Elżbieta Mulka - bibliotekarz (Biblioteka POD PEGAZEM) oraz pani Anna Antosiewicz - nauczyciel SP 8.
W przerwach konkursu mali artyści zobaczyli prezentację multimedialną na temat twórczości Małgorzaty Strzałkowskiej oraz zostali zaproszeni do zabawy w rymy w oparciu o jej zabawne wiersze. Konferansjerkami były uczennice klasy III c Oliwia Stankiewicz, Marcelina Sołtys i Katarzyna Krzepina.
Tradycyjnie jury nie miało łatwego zadania. Po dłuższej naradzie ustaliło jednak listę tegorocznych laureatów konkursu.
Klasy I
I m. Dominik Solnica SP 2
II m. Zuzanna Michalewska SP 6
III m. Alicja Podgórska SP 7
Klasy II
I m. Kamil Kubiczek SP 2
II m. Julia Rozdolska SP 6
III m. Bartosz Stojanowski SP 8
Klasy III
I m. Aleksandra Jesionek SP 6
II m. Daniela Kataryńczuk SP 4
III m. Marcelina Kobiela SP 2
Laureaci konkursu otrzymali książki ufundowane przez Burmistrza Miasta, a na wszystkich uczestników czekały jeszcze pamiątkowe dyplomy i gadżety związane z Oleśnicą oraz słodkie prezenty od sklepu INTERMACHE.
W imieniu organizatorów konkursu serdecznie gratuluję tegorocznym laureatom i zapraszam do udziału w przyszłym roku. /Rzecznik prasowy SP 60- I. Żurawska/

22.11.2013


Wykonanie portalu WizjaNet
Portal Edukacyjny Miasta Oleśnicy - WIERSZE MAŁGORZATY STRZAŁKOWSKIEJ
Projekt pn. „E-OŚWIATA – program przyjaznej gminy – element projektu E-Miasto” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013