Bądź na bieżąco z Alertownikiem

Listopad 30, 2015

 

Oleśniczanie otrzymują do dyspozycji kolejne nowoczesne i innowacyjne narzędzie pozwalające na skuteczną komunikację mieszkańców z władzami miasta. Wszystko za sprawą Alertownika
Alertownik, to prosta w obsłudze oraz funkcjonalna aplikacja, dzięki której mieszkańcy naszego miasta mogą szybko i skutecznie zgłaszać problemy i inicjatywy do lokalnych organizacji, śledzić ich status, brać udział w ankietach i sondażach, a także otrzymywać powiadomienia które ich interesują.
Alertownik pozwala na wysłanie zgłoszeń o każdej porze dnia i nocy do Urzędu Miasta Oleśnicy i wszystkich jemu podległych jednostek organizacyjnych. Do każdego zgłoszenia można krok po kroku załączyć opis, zdjęcia i lokalizację, które umożliwiają szybszą reakcję na zgłoszenie.
Przez Alertownik użytkownicy mogą zgłaszać m.in. sytuacje niebezpieczne – jak dziurę w drodze czy zawalone drzewo, dzielić się tym, co ich denerwuje – jak brak świateł dla pieszych czy bałagan w parku oraz informować o swoich inicjatywach. Wystarczy kilka kliknięć w aplikacji aby zgłosić swoją sprawę do odpowiedniej jednostki i śledzić jej status. Ponadto użytkownicy mogą na czytelnej mapie okolicy przeglądać zgłoszenia nadesłane przez społeczność Alertownika i dołączać do nich jednym kliknięciem jednocześnie informując o tym jednostkę odpowiedzialną za sprawę.
Oprócz funkcji wysyłania zgłoszeń Alertownik oferuje także opcję odbierania ostrzeżeń oraz najważniejszych informacji z okolicy w wybranych miastach i gminach w Polsce. Mieszkańcy otrzymują krótkie powiadomienia tekstowe oznaczone kolorami dopasowanymi do kategorii informacji, które chcą otrzymywać. Wśród nich powiadomienia zawierające:
- ostrzeżenia – kolor czerwony (np. o awariach wodno-kanalizacyjnych, planowanych wyłączeniach prądu, zagrożeniach pogodowych),
- informacje administracyjne – kolor niebieski (np. o wynikach wyborów samorządowych, oświacie)
- informacje biznesowe – kolor zielony (np. o planowanych inwestycjach, nowych miejscach pracy)
- informacje rekreacyjne  – kolor pomarańczowy (np. o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych i sportowych).

Alertownik umożliwia szybkie dzielenie się odebranymi powiadomieniami z bliskimi przez SMS lub e-mail oraz zapisywanie terminów wydarzeń jednym kliknięciem w kalendarzu w smartfonie i na tablecie. Użytkownicy Alertownika mogą wywierać wpływ na swoje otoczenie poprzez uczestnictwo w sondażach oraz głosowaniach na budżet obywatelski prowadzonych przez lokalne jednostki administracyjne.
Z aplikacji Alertownik można korzystać bezpłatnie przez stronę internetową   https://alertownik.pl lub pobrać aplikacje ze sklepów google play i app store za darmo!

01.12.2015


Wykonanie portalu WizjaNet
Portal Edukacyjny Miasta Oleśnicy - Bądź na bieżąco z Alertownikiem
Projekt pn. „E-OŚWIATA – program przyjaznej gminy – element projektu E-Miasto” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013