Wyjazd do Capitolu

15 Stycznia (w piątek) klasa 3D, i kilka osób z klasy 2D, wybrało się do Wrocławia do teatru muzycznego Capitol. Na wieczorny spektakl w reżyserii Konrada Imieli pod tytułem ,,Trzej muszkieterowie''. Przed spektaklem mieliśmy jeszcze dużo czasu na obejrzenie całego dziedzińca Capitolu potocznie zwanego ,,podwórkiem''. Widowisko zaczęło się ok. 19, trwało cztery godziny z krótką przerwą w trakcie!

Długość musicalu nie miała znaczenia wobec tego co zobaczyliśmy na scenie. Akcja zaczęła się 20 lat po wydarzeniach. Historię o dawnych wartościach takich jak: przyjaźn, honor, lojalność, męstwo rozpoczął mistrz krawiecki, niegdyś dawny sługa d'Artagnana- Planchet, który jednocześnie pełnił rolę narratora. Widowisko przepełnione emocjonujący zwrotami akcji, walk szermierczych, oraz piosenek napisanych przez Marka Cocota i Konrada Imielę. Niesamowity efekt dodawała scenografia, gra świateł, oraz przepiękne kostiumy.

Akcja, miłość, walka, śmierć, zdrada – każdy z nas znalazł w spektaklu coś dla siebie. Mogliśmy przez kilka godzin zapomnieć o codzienności, o szkole, o ocenach. Taka forma spędzenia wolnego czasu każdemu przypadła do gustu. To opowieść o świecie, w którym "brunatny kolor miała ziemia zroszona krwią muszkieterów, a drogie koronki zdzieraliśmy z dekoltów pięknych dam, ku ich wielkiej uciesze. Ale droższe od wszystkich koronek były honor, odwaga i przyjaźń. Bo jeden walczył za wszystkich, a wszyscy za jednego!"

25.02.2016


Wykonanie portalu WizjaNet
Portal Edukacyjny Miasta Oleśnicy - Wyjazd do Capitolu
Projekt pn. „E-OŚWIATA – program przyjaznej gminy – element projektu E-Miasto” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013