Spotkanie z Aleksandrą Turoń

12 grudnia 2016 r. w sali teatralnej naszej szkoły miało miejsce wyjątkowe spotkanie. Nasze zaproszenie przyjęła z Olą Turoń, wokalistka i absolwentka naszej szkoły (rocznik 2005). Uczestnikami byli uczniowie biorący udział w zajęciach artystycznych.
Wydarzenie odbyło się w ramach projektu realizowanego przez Kamilę Szmalec z kl. III a w Klubie Poszukiwaczy Muzyki (pod kierunkiem p. Magdaleny Stojko).
Ola była uczestniczką VI edycji ogólnopolskiego programu „The Voice of Poland”, gdzie zachwyciła jurorów interpretacją piosenki „Miód” z repertuaru Natalii Przybysz. Opowiadała o swojej drodze do spełniania marzeń, motywowała do rozwijania pasji.
Otwarcie i chętnie odpowiadała na nasze pytania. Wspominała czasy szkolne i konkursy wokalne, w których brała udział jako uczennica.
Swoją drogę muzyczną rozpoczęła w wieku 4 lat w PSM w Oleśnicy, którą ukończyła z umiejętnością gry na skrzypcach i perkusji. Zdolności muzyczno-wokalne, doświadczenie w występach na żywo, upór i determinacja, to cechy pożądane w niełatwym świecie medialnym.
Nowym doświadczeniem Oli było zaśpiewanie wokalizy do filmu dla dzieci i młodzieży pt. „Za niebieskimi drzwiami”, który właśnie wszedł na ekrany kin. Dopełnieniem spotkania była przygotowana przez Kamilę prezentacja multimedialna, która przedstawiała naszego Gościa w wielu odsłonach.
Spotkanie zakończyło się wspólną fotografią i upominkiem - podziękowaniem.

19.12.2016


Wykonanie portalu WizjaNet
Portal Edukacyjny Miasta Oleśnicy - Spotkanie z Aleksandrą Turoń
Projekt pn. „E-OŚWIATA – program przyjaznej gminy – element projektu E-Miasto” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013