Wycieczka 4c z przygodą.

 Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 uczestniczyli dwudniowym wyjeździe do Srebrnej Góry .
Celem naszej wycieczki było pogłębienie wiedzy uczniów z wielu dziedzin nie tylko poprzez teorię , ale przede wszystkim poprzez doświadczenie i kontakt ze śladami przeszłości. Uczniowie kształtowali podczas wyjazdu odporność emocjonalną na lęk, stres, napotykane trudności. Aktywnie spędzili czas w bliskim kontakcie z przyrodą.
Głównym celem naszej podróży była jednak Srebrna Góra. A tam…..
Poznaliśmy historię budowy XVIII wiecznych twierdz na podstawie twierdzy Donżon w Srebrnej Górze, jak również okryte tajemnicą fortyfikacje z czasów Fryderyka Wielkiego. Niesamowite spotkanie z żołnierzem 33 Historycznego Regimentu Srebrnogórskiego. Kolejną możliwość cofnięcia się w czasie, tym razem do XIV, XV, XVI wieku, czyli czasów świetności Srebrnej Góry dała nam emocjonująca wycieczka połączona ze zwiedzaniem tuneli i sztolni.
Pierwszy kontakt z technikami jeździeckimi, przejażdżki na pełnowymiarowej ujeżdżalni, slalomy, próby samodzielnego prowadzenia konia – to było dopiero przeżycie.
Jak Robin Hood uczniowie mogli się wykazać umiejętnością strzelania z łuku. Przez cały czas uczniowie uczestniczyli w grze terenowej, gdzie poznali umiejętności pracy z mapa i kompasem, jak również mogli zintegrować się jako zespół klasowy.
Wycieczka spotkała się z dużym entuzjazmem i wzbudziła mnóstwo pozytywnych emocji wśród jej uczestników.

 

05.05.2019


Wykonanie portalu WizjaNet
Portal Edukacyjny Miasta Oleśnicy - Wycieczka 4c z przygodą.
Projekt pn. „E-OŚWIATA – program przyjaznej gminy – element projektu E-Miasto” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013