Muzykoteka dla nauczycieli

Muzykoteka dla nauczycieli

  

 

 

html.media?_Instance=cms_samorzad.pap.pl
Fot.sxc.hu
   

Nauczyciele mogą się już logować do zamkniętej części serwisu Muzykotekaszkolna.pl. Portal ma być pomocą w ciekawym przekazywaniu uczniom wiedzy muzycznej.

Udostępniane materiały mają być inspiracją zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów, proponują wyprawę w świat sal koncertowych, muzeów, prywatnych zbiorów instrumentów oraz na ulice miasta, by i tam odnaleźć i tworzyć muzykę - na kołach rowerowych czy szklanych przedmiotach.

Nie tylko poszerzają wiadomości z zakresu muzyki za pomocą nowoczesnych środków przekazu, ale także wspierają zainteresowanie kulturą poprzez zabawę i eksperymenty. Wszystkim filmom towarzyszą materiały dydaktyczne: scenariusze lekcji i prezentacje multimedialne, uzupełniające, systematyzujące i wzbogacające przekazywaną wiedzę.

- Bardzo mi zależało na tym, aby lekcje prowadzone w oparciu o Muzykotekę Szkolną nie były nudne, ale by były narzędziem, które zbuduje zainteresowanie muzyką, poprawi wrażliwość i wprowadzi nawyk chodzenia do filharmonii - mówił Bogdan Zdrojewski, minister kultury, podczas spotkania otwierającego serwis.

Muzykotekaszkolna.pl została opracowana przez zespół ekspertów: pedagogów i muzykologów. Projekt przygotował Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie MKiDN
TUTAJ
 

02.02.2012


Wykonanie portalu WizjaNet
Portal Edukacyjny Miasta Oleśnicy - Muzykoteka dla nauczycieli
Projekt pn. „E-OŚWIATA – program przyjaznej gminy – element projektu E-Miasto” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013