Wakacje w Sp4

           Okres wakacyjny w pełni, ale w naszej szkole nie zapominamy o dzieciach. Dzięki Stowarzyszeniu Sympatyków Szkoły Podstawowej nr 4 i dofinansowaniu z Miasta Oleśnicy w okresie wakacyjnym możemy zrealizować dwa tygodnie ciekawych zabaw i wycieczek w ramach półkolonii, które mają miesce w SP4 w Oleśnicy. Trzeba dodać, że półkolonie organizowane w naszej szkole są jednymi z najtańszych półkolonii w mieście. W tej formie wypoczynku w pierwszym tygodniu wzięło już udział 45 dzieci.
           Podczas zajęć półkolonijnych dzieci uczestniczyły w dwóch wycieczkach autokarowych- do Wioski Indiańskiej Tipi- Town i do kina Korona na film "Książe Czaruś". Na terenie Centrum handlowego Korona dzieci zjadły również drugie śniadanie w McDonaldzie. Na terenie SP4 półkoloniści spotkali się z panią policjantką, która w przystępny sposób przypomniała im o bezpieczeństwie na drodze. Zorganizowała również dla dzieci rowerowy tor przeszkód, na którym dzieci mogły sprawdzić swoje praktyczne umiejętności jazdy na rowerze. Wiemy jak ważna jest w współczesnym świecie technologia dlatego wszystkie dzieci wzięły udział w zajęciach z robotyki z wykorzystaniem robotów- Ozobotów. Dzieci miały okazję by rozwijać swoje talenty plastyczne i techniczne. Jeśli tylko pozwoliła na to pogoda półkoloniści chętnie brali udział w zabawach organizowanych na boisku szkolnym takich jak między innymi: stacje zadaniowe, zabawy naszych babć, czy baloniada. Ta ostatnia okazała się bardzo atrakcyjną formą, podczas której była okazja by się nieco ochłodzić. Taką okazją było również wyjście do Oleśnickiego Kompleksu Rekreacyjnego Atol, gdzie dzieci bawiły się w miejskim basenie i dawały upust swojej radości podczas zabaw w Miasteczku Zabawy- Atol Kids. Na koniec pierwszego turnusu półkolonijnego dzieci otrzymały na pamiątkę wspólnie spędzonego czasu okolicznościowe dyplomy i książeczki.
           Mimo bardzo upalnej pogody udało nam się zorganizować dla dzieci różnorodne zadania, by uatrakcyjnić im czas spędzany z nami w okresie wakacyjnym. Mamy nadzieję, że półkoloniści będą miło wspominać spędzony razem z nami czas.

    

       

      

          

     

 Więcej zdjęć umieścimy na szkolnej stronie internetowej.


Wykonanie portalu WizjaNet
Portal Edukacyjny Miasta Oleśnicy - Wakacje w Sp4
Projekt pn. „E-OŚWIATA – program przyjaznej gminy – element projektu E-Miasto” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013