Historia placówki

Placówka działa od 1 września 1969 roku w budynku wybudowanym z pieniędzy wygranych w „Turnieju miast”.

 Przedszkole w 1969 r

 

                                                                                          Uroczyste otwarcie przedszkola

 


Pierwsi absolwenci 69/70

 

 

Pierwszym dyrektorem była Cecylia Niedzielska, która swoją funkcję pełniła do 31 sierpnia 1988 r. Od 1988 roku przedszkolem kieruje mgr Elżbieta Kokot. Z biegiem lat przedszkole modernizowało się. W roku szkolnym 1989/1990 był remont kuchni. W następnych latach malowanie, odkąd na elewacji naszego budynku widnieje ciuchcia, która stała się symbolem naszego przedszkola.

13 października 1994 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji 25 rocznicy istnienia Przedszkola nr 3. obchody jubileuszowe połączono z Dniem Edukacji Narodowej. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło pierwszej pani dyrektor Cecylii Niedzielskiej oraz wszystkich pozostałych dyrektorek oleśnickich przedszkoli. Przybyli również ówcześni: Przewodniczący Miejskiej Rady – Adam Chmiel, wizytator Wydziału Oświaty – Jadwiga Haraźna, Przewodniczący Komisji Oświaty – Henryk Bernacki i rodzice, a wśród nich Przewodniczący Rady Rodziców – Romuald Klima. Z okazji jubileuszu dyrektor uhonorowała pracowników z najdłuższym stażem 25 lat: Stanisławę Banaś, Wandę Radzyniak, Janinę Zięciak. Najmilszą częścią uroczystości były występy dzieci, które poprzez wiersze i piosenki wyrażały uczucia do przedszkola i swoich pań.

      

                                          

                                                            Obchody 25-lecia w naszym przedszkolu                  

 

Od 1992 roku grupy starsze biorą aktywny udział w Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Systematycznie od wielu lat przedszkole startuje w konkursach plastycznych, Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej, olimpiadach sportowych, plasując się w czołówce ich laureatów oraz uczestniczy w obchodach „Dni Oleśnicy”.

 

                     
                                    Przegląd piosenki
                   
                                          Dni Oleśnicy

Jesienią 2001 roku ukazał się pierwszy numer gazetki przedszkolnej „Pod Ciuchcią”

Od 1 września 2004 roku nie ma już w przedszkolu żadnej grupy
6 – latków tzw. „zerówki”, ponieważ starszaki uczęszczają      do szkół podstawowych.

 

                                                                    

                                                                     Przedszkole w latach 1991-2006

 

W latach 2005-2007 przedszkole przechodzi gruntowy remont. Podczas wakacji w 2005 roku została wymieniona stolarka okienna oraz instalacja elektryczna i gazowa. W lipcu i sierpniu 2006 roku budynek przedszkola ocieplono i wykonano nową elewację zewnętrzną. W tym samym roku zostały również osuszone fundamenty, a przedszkolny taras doczekał się przebudowy.

 

 

Przedszkole w latach 2006-2012


Wykonanie portalu WizjaNet
Portal Edukacyjny Miasta Oleśnicy - Historia placówki
Projekt pn. „E-OŚWIATA – program przyjaznej gminy – element projektu E-Miasto” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013