Ogłoszenia

Wiadomości 1-10 z 1434
Sortuj według:

Dziękujemy za dobry rok i witamy wakacje w SP2

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego

Koniec roku szkolnego już za nami. Wakacje stały się upragnioną przez dzieci rzeczywistością. Rozpoczął się niezwykle radosny okres odpoczynku, zabawy i rozrywki .
Jako pierwsi rok szkolny pożegnali uczniowie kl. IV-VI, a następnie przedszkolaki i uczniowie kl. I-III. Podczas uroczystych apeli nagrodzono uczniów, którzy rok szkolny zakończyli z wyróżnieniem, gratulacje otrzymali też ich rodzice.
Pani dyrektor Janina Zdanowicz podziękowała wszystkim za całoroczny trud, a szczególne podziękowania skierowała do rodziców, którzy przez w tym roku szkolnym angażowali się w działania na rzecz naszej placówki. Po części oficjalnej uczniowie klas piątych , a potem pierwszych zaprosili wszystkie dzieci na rozśpiewaną i roztańczoną część artystyczną. Po apelach, w klasach rozdano świadectwa. Było wiele bukietów, uścisków, podziękowań, pożegnań i łez oraz radości z nadchodzących wakacji.
Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy, aby wakacje były czasem efektywnego wypoczynku, byśmy wszyscy mogli nabrać sił i zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym. Niech wakacje będą wesołe, radosne, słoneczne, a przede wszystkim bezpieczne. Do zobaczenia po wakacjach.
 

Czytaj całość ›

24.06.2017


Nagrody dla zwycięzców

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego


Dnia 22 czerwca w SP2 nagrodzono laureatów konkursów przedmiotowych i tematycznych.
Tego dnia o godzinie 8.15 odbył się apel ,w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie klas I-III.
W tym roku szkolnym uczniowie wzięli udział w około 40 konkursach szkolnych, międzyszkolnych ,regionalnych i ogólnopolskich. Dyplomy i nagrody przygotowano dla około 100 laureatów konkursów z różnych dziedzin : przyrody, ekologii, ortografii, logiki i matematyki . Nagrodzono najlepszych czytelników, plastyków i anglistów. Wyróżniono laureatów konkursów dotyczących wiedzy o zdrowiu , bezpieczeństwie oraz najlepszych grafików komputerowych.

 

Czytaj całość ›

23.06.2017


Uroczysta Gala Najlepsi z Najlepszych 2017

Szkoła Podstawowa nr 8 im.Noblistów Polskich

  We wtorek 20 czerwca 2017 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Oleśnicy im. Noblistów Polskich odbyła się uroczysta gala „Najlepsi z Najlepszych”.

Czytaj całość ›

21.06.2017


Gala Szóstki

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

W poniedziałek 19 czerwca odbyła się Gala Szóstki. Ze względu na dużą grupę nagrodzonych cała uroczystość została podzielona na dwie części: dla klas 1-3 i 4 – 6. Po uroczystym otwarciu gali przez Dyrektor Szkoły, pania Jadwigę Wieczorek rozpoczęła się prezentacja multimedialna podsumowująca całoroczną pracę szkoły, ujmująca ważne wydarzenia z życia szkoły, przedsięwzięcia dydaktyczno – wychowacze oraz osiągnięcia uczniów w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, a także zawodach sportowych. Konferansjerami byli uczniowie: dla klas 1-3 Hanna Sławna i Jan Berłowski, dla klas 4-6 Martyna Pamuła i Antoni Prus.
Całą Galę prowadził pan Robert Banasik.

Czytaj całość ›

20.06.2017


Wielki sukces „Szóstki”

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

Każdego roku szkolnego nasi uczniowie uczestniczą w wielu konkursach. Przez cały rok szkolny pod kierunkiem wychowawców i nauczycieli przedmiotu przygotowują się do poszczególnych etapów. Po raz kolejny ich wysiłek i ciężka praca została sumiennie nagrodzona.

Po podsumowaniu okazało się, że nasza szkoła ma największą liczbę laureatów spośród wszystkich szkół podstawowych z terenu powiatu. Tym samym uzyskaliśmy I miejsce w powiecie!!!

Czytaj całość ›

14.06.2017


ORŁY DWÓJKI

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego

W piątek 9 czerwca br. w sali widowiskowej BiFK przy ulicy Kochanowskiego odbyła się gala Szkoły Podstawowej nr 2 w Oleśnicy ORŁY DWÓJKI. Na uroczystości zostały rozdane statuetki dla najzdolniejszych uczniów.
Święto Szkoły rozpoczął pokaz filmu promującego placówkę, prezentującego dorobek i plany Dwójki. Potem mieliśmy przyjemność wysłuchać piosenki „Orła cień”. Po pięknym występie utalentowanej Joanny Rodziewicz nastąpiła główna część uroczystości. Spośród ponad 100 nominacji Grono Pedagogiczne, ściśle według zasad regulaminu, wyłoniło najlepszych z najlepszych, których nagrodzono tytułem Orzeł Dwójki oraz wręczono 37 statuetek. Pozostałych uczniów, za wyjątkowe osiągnięcia, nagrodzono dyplomami. Nominowanym uczniom serdeczne gratulacje przekazała dyrektor SP2 Janina Zdanowicz.
Jak co roku przygotowano bardzo ciekawy program artystyczny, który był okazją do prezentacji szkolnych talentów. Podziwialiśmy dzieci z klasy O c tańczące HIP-HOP oraz utalentowaną uczennicę klasy II a – Zuzannę Bielawską, która zatańczyła Taniec solo w stylu Jazz. Ogromne brawa za pokaz gimnastyki artystycznej do utworu Where are you now? otrzymała uczennica klasy III d Albina Sidzińska oraz uczennica kl. IV b. Julia Niedzielska, która zagrała na fortepianie utwór pt. Andante con variazioni Józefa Haydna. Równie atrakcyjny okazał się występ ucznia kl. V c. Jakuba Łuca, który wykonał na gitarze utwór ze suity D-moll Roberta De Visée Preludium i Gavotte. Z zachwytem obejrzeliśmy również występ zespołu tanecznego naszej szkoły.

 

Załączniki do pobrania

Typ Nazwa Rozmiar Pobierz
jpg wp_20170609_18_16_15_pro.jpg 1,44 MB Pobierz
Czytaj całość ›

11.06.2017


9 czerwca Dzień Pustej Klasy w SP2

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego


Uczniowie SP2 razem ze swoimi nauczycielami, porzucili dzisiaj naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie. Zajęcia odbywały się w parku,w lasie, na łące, nad stawami, na obrzeża miasta, tam, gdzie można było poczuć bliski kontakt z naturą. Uczniowie bawili się, obserwowali, dotykali, doświadczali przyrody wszystkimi zmysłami. Nauczyciele mieli wspaniałą okazję, aby tego dnia stworzyć swoim uczennicom i uczniom przestrzeń do beztroskiego obcowania z przyrodą.
 

 

Załączniki do pobrania

Typ Nazwa Rozmiar Pobierz
jpg wp_20170609_10_20_40_pro.jpg 1,77 MB Pobierz
Czytaj całość ›

09.06.2017


Jedynka w Dolinie Baryczy

Gimnazjum nr 1 im. Książąt Oleśnickich

 
W dniach 31.05.2017 -02.06.2017 odbyła się trzydniowa wycieczka rowerowa do Krośnic i Doliny Baryczy w ramach programu: "Trzymaj Formę".

Czytaj całość ›

04.06.2017


Igry Książąt

Gimnazjum nr 1 im. Książąt Oleśnickich

 1 czerwca uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 1 im. Książąt Oleśnickich świętowali szkolny dzień sportu. Z tej okazji w miejskiej hali sportowej Atol odbyły się zawody pod nazwą „Igry Książąt” – o Puchar Księżnej Marii”.

Czytaj całość ›

04.06.2017


SP 2 lubi "Wiersze znane i nieznane"

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego

26.05.2017 w Szkole Podstawowej nr 4 w Oleśnicy odbył się międzyszkolny konkurs czytelniczy "Wiersze znane i lubiane". Wśród uczestników byli też najlepsi czytelnicy z naszej szkoły: Klara Jasięga z kl. II A, Julia Słońska z kl. II C i Filip Puzio z kl. II B. Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy oraz znakomicie się bawili, rozwiązując rozmaite zadania, zagadki i łamigłówki. Tym większą radość sprawiło nam to, że nasza drużyna zajęła zaszczytne I miejsce.

Czytaj całość ›

02.06.2017Wykonanie portalu WizjaNet
Portal Edukacyjny Miasta Oleśnicy - Ogłoszenia stowarzyszenia - Z życia jednostek
Projekt pn. „E-OŚWIATA – program przyjaznej gminy – element projektu E-Miasto” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013