Ogłoszenia

Wiadomości 1-10 z 1521
Sortuj według:

Sukces uczniów z SP

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego

Z okazji 763 lecia powstania Oleśnicy Młodzieżowa Rada Miasta ogłosiła konkurs na prezentację multimedialną pt. "Historia oleśnickich ulic". Uczniowie z naszej szkoły wraz nauczycielką informatyki p. Małgorzatą Piwowarczyk przygotowali piękne prezentacje, które zyskały uznanie jury.Czołowe lokaty zajęli:

I miejsce: Hanna Helińska z kl VIB oraz Mikołaj Mik z kl. VC.

II miejsce: Kaja Mosiak z kl. VIC oraz Maciej Majkowski z kl. VC

 

Czytaj całość ›

25.02.2018


Urodziny Oleśnicy

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 W tym roku obchodzimy 763 rocznice nadania praw miejskich naszemu miastu – Oleśnicy. Dnia 22 lutego w Sali widowiskowej BiFK o godzinie 16.00 odbyła się uroczystość poświęcona obchodom urodzin naszego miasta. Szkoła Podstawowa nr 7 wraz z opiekunem Młodzieżowej Rady Miasta , panią Beatą Rubaszewską była współorganizatorem powyższego przedsięwzięcia.

Czytaj całość ›

24.02.2018


Pasowanie na czytelnika

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

Zgodnie z tradycją w lutym w Bibliotece Szkolnej odbyło się Uroczyste Pasowanie na czytelnika.
93 uczniów z klas pierwszych z dumą przyrzekło, iż będą czytać książki. Uczniowie także dyskutowali o korzyściach płynących z czytania, jakie ma zadanie nasza biblioteka i o pomysłach innych bibliotek, które sprawiają, że są super miejscem.
Nowi czytelnicy popisywali się umiejętnością czytania i szło im to całkiem dobrze. Wszyscy otrzymali okolicznościowe zakładki do książek, Karty biblioteczne, wypożyczyli wiele ślicznych książek. Rozpoczęli również prace z lekturami szkolnymi.

Czytaj całość ›

23.02.2018


Spotkanie z wolontariuszami anglojęzycznymi

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

Z okazji pobytu wolontariuszy SP6 zaprosiła przedstawicieli oleśnickich podstawówek do udziału w wydarzeniu pod hasłem „Spotkanie z językiem, ludźmi i kulturą”, które odbyło się w piątek 16.02.2018 r.
Vivian (Chiny), Kartik (Indie) i David (Indonezja) prezentowali ciekawostki na temat swoich krajów. Pokazy przeplatane były zadaniami językowymi i sprawnościowymi. Na koniec uczniowie rozwiązywali quiz realioznawczy na platformie e-learningowej. Słodkości dla uczestników zasponsorował sklep Intermarche.

Czytaj całość ›

21.02.2018


Pola nadziei

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

W bieżącym roku szkolnym „Szóstka” już po raz drugi bierze udział w akcji ekologiczno–charytatywnej „Pola Nadziei”. Dzieci wykonują żonkile z bibuły, które będą sprzedawane podczas wiosennych kwest, a dochód przeznaczony na opiekę paliatywną.
We wtorek 20 lutego naszą szkołę odwiedziła p. Kornelia Szymańska, która jest wolontariuszem w Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Pani Kornelia przedstawiła uczniom klas czwartych i piątych zadania i cele, jakie stawia przed sobą działalność charytatywna, a także zasady opieki paliatywnej.

Czytaj całość ›

20.02.2018


Zajęcia otwarte dla nauczycieli

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

W dniu 16.02.2018 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli szkół ogólnodostępnych, w których realizowane jest kształcenie specjalne. Zajęcia odbyły w ramach programu doskonalenia nauczycieli pt. „Edukacja włączająca w praktyce. Kształcenie uczniów niepełnosprawnych w szkołach ogólnodostępnych w powiecie oleśnickim.”. W inscenizacji teatralnej pt. „Internet to więcej niż zabawa – to Twoje życie” brali udział uczniowie klasy VIB integracyjnej, którzy chcieli pokazać działania integrujące uczniów niepełnosprawnych ze środowiskiem szkolnym. Uczniowie poprzez wystawienie sztuki, chcieli również pokazać specyfikę pracy w klasie integracyjnej oraz zwrócić uwagę na umiejętności współdziałania w grupie, kształtowania odporności emocjonalnej i przełamywania barier społecznych.

Czytaj całość ›

20.02.2018


Anglojęzyczni wolontariusze z Azji

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

W dniach 12-16 lutego Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Oleśnicy gości wolontariuszy anglojęzycznych z Chin, Indii i Indonezji.
Uczniowie szóstki mają w ten sposób możliwość rozwijania umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim oraz poznawania różnorodności otaczającego świata. Wolontariusze dzielą się ciekawymi informacjami na temat krajów, z których pochodzą a także opowiadają o swoich pasjach i zainteresowaniach. Spotkaniom z młodszymi uczniami szkoły towarzyszą również zabawy.
 

Czytaj całość ›

18.02.2018


Laureatka Konkursu Recytatorskiego

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

We wtorek, 6 lutego 2018 r., w sali widowiskowej BiFK w Oleśnicy odbyły się miejskie eliminacje do XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.
Wśród recytatorów z oleśnickich podstawówek znalazły się również reprezentantki „Szóstki”: Hanna Sławna z kl. 4c, Jagoda Ołownia z kl. 4f, Zuzanna Michalewska z kl. 5b, Alicja Ślak z kl. 5 b, Julia Rozdolska z kl. 6a oraz Laura Junik z kl. 7d. Wszystkie nasze dziewczyny zaprezentowały się świetnie!

Czytaj całość ›

18.02.2018


W DRODZE DO NIEPODLEGŁOŚCI – VII NOC HISTORYCZNA

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 16 lutego w Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy odbyła się VII noc historyczna. Jej organizatorem był Klub Historyczny pod opieką pani Beaty Rubaszewskiej. Celem przedsięwzięcia było:
zainteresowanie uczniów tematyką związaną z Narodowym Świętem Niepodległości i jego historią,
rozwijanie umiejętności pracy w grupie,
wyzwalanie kreatywności uczniów,
krzewienie postaw patriotycznych.
Uczniowie – żołnierze AK rozpoczynają swoją służbę wojskową. Zaczynamy od musztry w celu sprawdzenia sprawności fizycznej młodych żołnierzy. Następnie każdy żołnierz wybiera sobie pseudonim, aby utajnić swoje prawdziwe dane. Zostaje wybranych czterech dowódców batalionów:

Czytaj całość ›

17.02.2018


warsztaty chemiczne

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 Dnia 13.02.2018r. odbyła się wycieczka na warsztaty chemiczne do Instytutu Chemii we Wrocławiu. Wycieczkę tę zorganizowała pani Sylwia Pakos.
Zbiórka odbyła się o godzinie 13:30 przed szkołą . Po wejściu do autobusu pani sprawdziła obecność i przeliczyła wszystkich uczniów, po czym wyjechaliśmy. Po dotarciu na miejsce podobieraliśmy się w pary i zostaliśmy przydzieleni do poszczególnych grup. Kiedy weszliśmy do laboratorium i włożyliśmy stroje ochronne każdy dostał swoją kartę pracy, na której były poszczególne doświadczenia do wykonania:

Czytaj całość ›

17.02.2018Wykonanie portalu WizjaNet
Portal Edukacyjny Miasta Oleśnicy - Ogłoszenia stowarzyszenia - Z życia jednostek
Projekt pn. „E-OŚWIATA – program przyjaznej gminy – element projektu E-Miasto” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013