Ogłoszenia

Wiadomości 1-10 z 1606
Sortuj według:

Wydarzenia w SP4

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Romana Podoskiego

Cały nasz rok obfitował w ciekawe wydarzenia. Zapraszamy do zapoznania się z nimi na naszej szkolnej stronie.

Czytaj całość ›

12.07.2018


Gala "Szóstki"

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

W poniedziałek 18 czerwca w sali widowiskowej BiFK – u odbyła się Gala „Szóstki” podsumowująca całoroczną pracę szkoły.
Uroczystość została podzielona na dwie części: dla klas 1-3 i 4 – 7. Po otwarciu gali przez Dyrektor Szkoły, Panią Jadwigę Wieczorek, zebrani obejrzeli prezentację multimedialną ujmującą ważne wydarzenia z życia szkoły, przedsięwzięcia dydaktyczno – wychowacze oraz osiągnięcia uczniów w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, a także zawodach sportowych. Konferansjerami byli uczniowie - dla klas 1-3 - Paulina Wiącek, Kaja Lenarczyk oraz Aleksander Szczepański, dla klas 4-7 - Marcelina Sołtys i Mikołaj Kołodziej. Całą galę prowadził Pan Robert Banasik.

Czytaj całość ›

20.06.2018


Orły Dwójki rozdane!

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego

Dnia 19 czerwca 2018r. miała miejsce gala Orłów Dwójki – uroczystość, w czasie której uczniowie klas III -VIII odnoszący sukcesy w konkursach i zawodach otrzymali nominacje, a ci - którzy sukcesów mieli najwięcej – statuetki. Uroczystość uświetnił występ koła tanecznego z klas I-III oraz IV –VII, pokaz taneczny w wykonaniu Zuzanny Bielawskiej, pokaz akrobatyczny w wykonaniu Kai Mosiak i Hanny Piskozub oraz śpiew w wykonaniu koła wokalnego Gama.
W klasach trzecich tytuł SUPER ORŁA DWÓJKI otrzymali: ZUZANNA BIELAWSKA, PIOTR GRZESIAK, KLARA JASIĘGA, DARIA KICUŁA i KAROLINA MISTEROWICZ.
Natomiast tytuł ORŁA DWÓJKI uzyskali: FILIP BALAWENDER, MAJA CHYNEK, MIŁOSZ DUDA, NINA GANC, SARA KRUPICKA, BARTOSZ NAROLSKI, HANNA SROKA, WOJCIECH SALAMON, JULIA SŁOŃSKA, HANNA STOLARCZYK, MARTYNA BIAŁOWĄS, JADNA NOWAKOWSKA, ALEKSANDRA OSTROWSKA.
Wśród uczniów klas IV – VII tytuł Orła w poszczególnych kategoriach otrzymali:

Załączniki do pobrania

Typ Nazwa Rozmiar Pobierz
jpg 35654439_597768667253106_3727908257172291584_n.jpg 323,25 KB Pobierz
Czytaj całość ›

19.06.2018


Pierwszak Potrafi

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

13 Czerwca odbył się turniej „Pierwszak Potrafi”. W turnieju wzięły udział wszystkie klasy pierwsze. Wydarzenie otworzyła Pani dyrektor Jadwiga Wieczorek, która zaprosiła dzieci do zabawy zgodnej z zasadami fair play.
Po uroczystym otwarciu pierwszaki przystąpiły do siedmiu konkurencji z różnych dziedzin. Pierwszym zadaniem był tor przeszkód gdzie szybkość i zwinność były bardzo cenną umiejętnością. Następnym zadaniem było rozpoznawanie liter – oddzielanie samogłosek od spółgłosek. W tym zadaniu nie tylko liczyła się szybkość ale i również umiejętności polonistyczne. Organizatorzy nie zapomnieli o zadaniach matematycznych – sztafeta matematyczna okazała się najprostszym zadaniem dla pierwszoklasistów.

Czytaj całość ›

15.06.2018


Uczniowie z klas gimnazjalnych w Szkole Podstawowej nr 7 zaprezentowali swoje projekty.

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 14 czerwca 2018r. na oleśnickiej Sali Biblioteki przy ul. M. Reja zaprezentowali się uczniowie wraz z opiekunami przedstawiając efekty swojej pracy przy realizacji projektów edukacyjnych.
Całość spotkania poprowadziła wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 , Małgorzata Czapiga Maciąg. 
W podsumowaniu uczestniczyła cała społeczność szkolna. Łącznie przedstawiono siedem projektów. Tematyka była bardzo różnorodna. Podejmowano zarówno lekkie , jak i bardzo poważne zagadnienia. Do tych ostatnich należą m.in. patriotyzm duży i mały, wycieczka śladami zabytków Oleśnicy, zagadnienia z fizyki.
Całość spotkania okazałą się być dużym sukcesem i miejmy nadzieję, że inspiracją do kolejnych działań w przyszłym roku.

Czytaj całość ›

14.06.2018


Festyn Osiedlowy

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

W sobotę 9 czerwca tradycyjnie odbył się Festyn Osiedlowy. Wstępem do wspólnej zabawy był Pieszy Rajd, który w tym roku odbył się pod hasłem "NIEPODLEGŁA". Zorganizowane grupy szkolnej społeczności w kolorach biało-czerwonych pokonały wyznaczone trasy po drodze rozwiązując zadania odebrane na poszczególnych stanowiskach.

Czytaj całość ›

14.06.2018


SUKCES UCZNIÓW Z SP2 W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE "KANGUR MATEMATYCZNY"

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego


Dnia 15 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2018. Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się: Marcel Margoła 4d, Jan Stasiak 4e, Hubert Wojciechowski 4c, Paweł Glinka 4b, Gabriela Kłak 5b, Mikołaj Mik 5c, Mateusz Sobkowiak 6b, Wiktoria Skiba 7b. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą matematyczną oraz zdolnością logicznego myślenia.
 

Czytaj całość ›

13.06.2018


Sukces uczniów z SP2 w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego

W dniu 9 marca 2018 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia.Tytuł Mistrza Logicznego Myślenia otrzymał Jan Stasiak z klasy 4e , a tytuł Eksperta Logicznego Myślenia otrzymały: Wiktoria Skiba z klasy 7b i Hanna Piskozub z klasy 6b.
Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością rozwiązywania zadań logicznych, łamigłówek i rebusów. Ciekawa formuła zadań konkursowych umożliwia trening i rozwój logicznego myślenia, które przydaje się nie tylko w matematyce, czy fizyce, ale także na innych przedmiotach wymagających rozwiązywania problemów.

 

Załączniki do pobrania

Typ Nazwa Rozmiar Pobierz
jpg 20180607_085002.jpg 1,39 MB Pobierz
Czytaj całość ›

12.06.2018


Ochotnicza Straż Pożarna w świetlicy SP2!

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego

8 czerwca, w świetlicy szkolnej, gościliśmy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Ligoty Małej. Strażacy opowiedzieli uczniom o swojej pracy, która - co nie każde dziecko wie - nie jest ich pracą zawodową. Każdy strażak w OSP pełni swą funkcję ochotniczo. Celem spotkania było przeprowadzenie rozmowy dotyczącej tematyki bezpieczeństwa pożarowego oraz zapobiegania powstawaniu pożarom.Wszyscy uczniowie byli bardzo uważnymi słuchaczami, a także chętnie dzielili się wiedzą, którą nabyli w trakcie nauki. Dużą ciekawość wzbudził m.in. sprzęt ochrony osobistej strażaka, który niejednemu maluchowi, z racji swojej wagi, sprawił nie lada problemy. Bardzo gorąco dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ligocie Małej, a zwłaszcza panu Piotrowi Kaspryszyn i panu Wojtkowi Laseckiemu za ciekawe zajęcia.
 

Załączniki do pobrania

Typ Nazwa Rozmiar Pobierz
jpg 20180608_122735.jpg 843,96 KB Pobierz
Czytaj całość ›

11.06.2018


W ogrodzie wdzięczności

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Oleśnickich

 
Wieczór. 5 czerwca. Sala BiFK zapełnia się gośćmi "Jedynki". W wygodnych fotelach zasiadają rodzice uczniów, ale również dziadkowie, rodzeństwo, przyjaciele, w tym przyjaciele szkoły. Czy widownia spodziewa się aż tylu wzruszeń..? Być może, wszak koncerty SP1 są zawsze przygotowane profesjonalnie. Goście, którzy podchodzą po wszystkim do organizatorów czy piszą maile z podziękowaniami, utrzymują, że spektakle „Jedynki” nie różnią się poziomem od występów popularnych i uznanych artystów, dających koncerty podczas komercyjnych imprez.

Czytaj całość ›

10.06.2018Wykonanie portalu WizjaNet
Portal Edukacyjny Miasta Oleśnicy - Ogłoszenia stowarzyszenia - Z życia jednostek
Projekt pn. „E-OŚWIATA – program przyjaznej gminy – element projektu E-Miasto” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013