Ogłoszenia

Wiadomości 1-10 z 1560
Sortuj według:

Uczeń SP 2 najlepszy w Powiatowym Konkursie Historycznym

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego

12 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły: Jan Stasiak/IV e/ i Michał Pituła/VI b/ uczestniczyli w XIV POWIATOWYM KONKURSIE HISTORYCZNYM dla szkół podstawowych. Temat tegorocznego konkursu to „Wielka wojna 1914-1918”. Uczestniczyło wiele szkół oleśnickich i powiatowych. Najlepszym uczniem okazał się nasz Jan Stasiak, który zajął I miejsce. Jesteśmy dumni, zwłaszcza, że Jaś pokonał swoich starszych kolegów i koleżanki z klasy VI i VII.

Czytaj całość ›

19.04.2018


Master Chef w SP6

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

13.04 2018 odbyła się I edycja Szkolnego Turnieju "Master Chef SP6”.Organizatorami byli pan Wojciech Zawaliński – zwycięzca Chef ireland 2013 i Jolanta Potępa.
Celem turnieju było wdrażanie dzieci do nawyku zdrowego odżywiania , dbałości o estetykę przygotowanych potraw oraz kultury spożywania posiłków. Do rywalizacji przystąpiło 14 zawodników z klas II i III. Jury oceniało nie tylko smak popisowego "zdrowego dania", ale także jego estetykę i wykonanie potrawy zgodnie z przepisem.
Nie zabrakło również programu artystycznego. Konkurs wzbogacił rewelacyjny taniec Magdaleny Mosiak, wspaniała recytacja Zosi Walczak, jak również wykonanie autorskiego dania przez samego Master Chefa – pana Wojtka.

Czytaj całość ›

18.04.2018


Miłosz Zdolny Ślązaczek

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 Dolnośląski System Wspierania Uzdolnień to skoordynowane działania wielu instytucji samorządowych i edukacyjnych (m.in. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Fundacji Edukacji Międzynarodowej, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Dolnośląskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej), których celem jest pobudzanie i wspieranie szkół w zakresie pracy z uczniem zdolnym.
Jednym z elementów działającego od lat programu jest organizowanie bardzo prestiżowych konkursów dla młodych mieszkańców Dolnego Śląska: zDolnego Ślązaczka (dla uczniów szkół podstawowych) i zDolnego Ślązaka (dla  uczniów klas gimnazjalnych).

Załączniki do pobrania

Typ Nazwa Rozmiar Pobierz
jpg img_3780.jpg 1,27 MB Pobierz
Czytaj całość ›

17.04.2018


KRZYSZTOF OSTROWSKI został LAUREATEM etapu rejonowego 63. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego !

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Oleśnickich

 
Krzysztof Ostrowski – uczeń drugiej klasy gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 1 im. Książąt Oleśnickich w Oleśnicy – swoją ciekawą interpretacją oryginalnego tekstu ks. Józefa Tischnera ,, Józef Bryjka z Ochotnicy,, oraz piękną barwą głosu zachwycił jury i otrzymał tytuł Laureata etapu rejonowego prestiżowego Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego.

Czytaj całość ›

16.04.2018


Podwójny laureat zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty ze SP nr 1 w Oleśnicy !

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Oleśnickich

 Na Gali Laureatów Dolnośląskich Konkursów zDolny Ślązaczek i zDolny Ślązak Gimnazjalista, która odbyła się 5 kwietnia w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Dominik Pawłowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Oleśnickich w Oleśnicy został uhonorowany medalami przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka.

Czytaj całość ›

16.04.2018


"Przyroda wokół nas"

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego

"Przyroda wokół nas" - to hasło międzyszkolnego konkursu recytatorskiego, który odbył się 12 kwietnia. w Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 i SP w Borowej. Na scenie wystąpiło 97 uczniów z kl. 0-III. Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych:
kat. kl. 0 - II miejsce Jana Rutkowska
kat. kl. I - II miejsce Liliana Zawadzka
kat. kl. II - I miejsce Maja Dubanowicz
kat. kl. III - I miejsce Bartosz Narolski

 

Załączniki do pobrania

Typ Nazwa Rozmiar Pobierz
jpg 20180412_082635.jpg 3,92 MB Pobierz
Czytaj całość ›

13.04.2018


Uroczysty apel klas I-III i IV-VII

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest 07.04. W dniu 06.04.2018r na sali gimnastycznej odbył się apel dla klas 1-3 i 4-7 na temat zdrowia, prowadzony przez panią Martę Gajewska i klasę 2B. Piosenkę „Witaminki” zaśpiewała klasa 3H. Honorowym gościem była nasza szkolna pielęgniarka, pani Wiesława Rychard. Podczas apelu zostały rozdane dyplomy jak i nagrody z różnych konkursów między innymi za wierszyki o "Zdrowym odżywianiu".

Czytaj całość ›

12.04.2018


Podziękowanie

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 PODZIĘKOWANIE


Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Oleśnicy
składają serdecznie podziękowanie

Firmie ROM sp. z o.o.

za bezinteresowne wsparcie i życzliwość, które w szczególny sposób przyczyniły się do podniesienia komfortu nauki naszych uczniów, poprzez nieodpłatne przekazanie naszej szkole sof.

Jednocześnie życzymy samych pogodnych i radosnych dni

Załączniki do pobrania

Typ Nazwa Rozmiar Pobierz
doc podziekowanie_rrom.doc 47,00 KB Pobierz
Czytaj całość ›

10.04.2018


Zwycięzca Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

Dnia 12 marca 2018 r. w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy odbył się VII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas III i IV-VII szkół podstawowych.
W konkursie wzięło udział 14 dwuosobowych drużyn klas III oraz 14 uczniów klas starszych ze szkół powiatu oleśnickiego. Szóstkę reprezentowali Aleksander Szczepański i Łucja Chorążyczewska w kat. kl. III oraz Daniel Gwiżdż w kat. kl. IV-VII. Podczas konkursu uczniowie musieli wykazać się znajomością zasad gramatyki, związków frazeologicznych jak i słownictwa oraz umiejętnością rozumienia tekstu czytanego i słuchanego.

Czytaj całość ›

09.04.2018


„Żyjmy zdrowo!”

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

W piątek – 5 kwietnia wszystkie grupy „0” zebrały się w szkolnej auli, żeby podsumować Światowy Tydzień Promocji Zdrowia.
W ramach tego tygodnia dzieci brały udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym – „ Moje ulubione warzywa i owoce”. Wykonane różnymi technikami prace, zdobią korytarze naszej szkoły, a nagrody w postaci pamiątkowych dyplomów i mandarynek, dla wszystkich dzieci wręczyła p. dyr. Jadwiga Wieczorek. „Gang Świeżaków” przypomniał sześciolatkom piramidę zdrowego odżywiania, wszyscy zaśpiewali „ Piosenkę o niezdrowym jedzeniu”.

Czytaj całość ›

09.04.2018Wykonanie portalu WizjaNet
Portal Edukacyjny Miasta Oleśnicy - Ogłoszenia stowarzyszenia - Z życia jednostek
Projekt pn. „E-OŚWIATA – program przyjaznej gminy – element projektu E-Miasto” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013