Ogłoszenia

Wiadomości 91-100 z 1652
Sortuj według:

FINAŁ AKCJI CHARYTATYWNEJ „POLA NADZIEI”

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

18–19 kwietnia odbyła się w naszej szkole kwesta w ramach akcji ekologiczno – charytatywnej „POLA NADZIEI”. Najważniejszym jej celem jest uwrażliwienie dzieci i młodzież na potrzeby osób ciężko chorych. Pokazanie, że te osoby żyją obok nas, że podobnie jak zdrowi ludzie mają swoje marzenia i pragnienia.
W ciągu tych dwóch dni wolontariuszki z klasy 5b (Julia Izydorczyk), 6c (Ines Agon, Roksana Łucka, Julia Pobłocka) i 7a (Marta Papke, Wiktoria Stochła, Anna Szczepanowicz) odwiedziły wszystkie klasy. Ofiarodawcom, tym dużym i tym małym, którzy przyczynili się do zapełnienia naszej „nadziejowej” puszki, rozdawały żonkile, naklejki, baloniki i zakładki.

Czytaj całość ›

23.04.2018


Półfinał 56 Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

W minioną sobotę (14.04.2018) uczniowie naszej Szkoły - członkowie Młodzieżowego Koła Filatelistycznego Nr 4 - wystartowali w wojewódzkim półfinale 56 Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego pt. "Turystyka przemysłowa Górnego Śląska", który odbył się w Oławie w gmachu Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego.
Przed uczestnikami były do rozwiązania 2 testy składające się z 30 pytań. Pierwszy dotyczył wiedzy filatelistycznej natomiast drugi był związany ściśle z tematem konkursu czyli Górnym Śląskiem. Ponadto każdy z uczestników był zobowiązany dostarczyć projekt znaczka pocztowego związanego tematycznie ze 100-leciem niepodległości (praca Oli Repelewicz zajęła 3 miejsce).
Startujący w najmłodszej grupie uczniowie "szóstki" wypadli całkiem obiecująco biorąc pod uwagę że MKF działa w naszej placówce od 1,5 miesiąca.

Czytaj całość ›

20.04.2018


Uczeń SP 2 najlepszy w Powiatowym Konkursie Historycznym

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego

12 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły: Jan Stasiak/IV e/ i Michał Pituła/VI b/ uczestniczyli w XIV POWIATOWYM KONKURSIE HISTORYCZNYM dla szkół podstawowych. Temat tegorocznego konkursu to „Wielka wojna 1914-1918”. Uczestniczyło wiele szkół oleśnickich i powiatowych. Najlepszym uczniem okazał się nasz Jan Stasiak, który zajął I miejsce. Jesteśmy dumni, zwłaszcza, że Jaś pokonał swoich starszych kolegów i koleżanki z klasy VI i VII.

Czytaj całość ›

19.04.2018


Master Chef w SP6

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

13.04 2018 odbyła się I edycja Szkolnego Turnieju "Master Chef SP6”.Organizatorami byli pan Wojciech Zawaliński – zwycięzca Chef ireland 2013 i Jolanta Potępa.
Celem turnieju było wdrażanie dzieci do nawyku zdrowego odżywiania , dbałości o estetykę przygotowanych potraw oraz kultury spożywania posiłków. Do rywalizacji przystąpiło 14 zawodników z klas II i III. Jury oceniało nie tylko smak popisowego "zdrowego dania", ale także jego estetykę i wykonanie potrawy zgodnie z przepisem.
Nie zabrakło również programu artystycznego. Konkurs wzbogacił rewelacyjny taniec Magdaleny Mosiak, wspaniała recytacja Zosi Walczak, jak również wykonanie autorskiego dania przez samego Master Chefa – pana Wojtka.

Czytaj całość ›

18.04.2018


Miłosz Zdolny Ślązaczek

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 Dolnośląski System Wspierania Uzdolnień to skoordynowane działania wielu instytucji samorządowych i edukacyjnych (m.in. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Fundacji Edukacji Międzynarodowej, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Dolnośląskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej), których celem jest pobudzanie i wspieranie szkół w zakresie pracy z uczniem zdolnym.
Jednym z elementów działającego od lat programu jest organizowanie bardzo prestiżowych konkursów dla młodych mieszkańców Dolnego Śląska: zDolnego Ślązaczka (dla uczniów szkół podstawowych) i zDolnego Ślązaka (dla  uczniów klas gimnazjalnych).

Załączniki do pobrania

Typ Nazwa Rozmiar Pobierz
jpg img_3780.jpg 1,27 MB Pobierz
Czytaj całość ›

17.04.2018


KRZYSZTOF OSTROWSKI został LAUREATEM etapu rejonowego 63. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego !

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Oleśnickich

 
Krzysztof Ostrowski – uczeń drugiej klasy gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 1 im. Książąt Oleśnickich w Oleśnicy – swoją ciekawą interpretacją oryginalnego tekstu ks. Józefa Tischnera ,, Józef Bryjka z Ochotnicy,, oraz piękną barwą głosu zachwycił jury i otrzymał tytuł Laureata etapu rejonowego prestiżowego Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego.

Czytaj całość ›

16.04.2018


Podwójny laureat zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty ze SP nr 1 w Oleśnicy !

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Oleśnickich

 Na Gali Laureatów Dolnośląskich Konkursów zDolny Ślązaczek i zDolny Ślązak Gimnazjalista, która odbyła się 5 kwietnia w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Dominik Pawłowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Oleśnickich w Oleśnicy został uhonorowany medalami przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka.

Czytaj całość ›

16.04.2018


"Przyroda wokół nas"

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego

"Przyroda wokół nas" - to hasło międzyszkolnego konkursu recytatorskiego, który odbył się 12 kwietnia. w Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 i SP w Borowej. Na scenie wystąpiło 97 uczniów z kl. 0-III. Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych:
kat. kl. 0 - II miejsce Jana Rutkowska
kat. kl. I - II miejsce Liliana Zawadzka
kat. kl. II - I miejsce Maja Dubanowicz
kat. kl. III - I miejsce Bartosz Narolski

 

Załączniki do pobrania

Typ Nazwa Rozmiar Pobierz
jpg 20180412_082635.jpg 3,92 MB Pobierz
Czytaj całość ›

13.04.2018


Uroczysty apel klas I-III i IV-VII

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest 07.04. W dniu 06.04.2018r na sali gimnastycznej odbył się apel dla klas 1-3 i 4-7 na temat zdrowia, prowadzony przez panią Martę Gajewska i klasę 2B. Piosenkę „Witaminki” zaśpiewała klasa 3H. Honorowym gościem była nasza szkolna pielęgniarka, pani Wiesława Rychard. Podczas apelu zostały rozdane dyplomy jak i nagrody z różnych konkursów między innymi za wierszyki o "Zdrowym odżywianiu".

Czytaj całość ›

12.04.2018


Podziękowanie

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 PODZIĘKOWANIE


Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Oleśnicy
składają serdecznie podziękowanie

Firmie ROM sp. z o.o.

za bezinteresowne wsparcie i życzliwość, które w szczególny sposób przyczyniły się do podniesienia komfortu nauki naszych uczniów, poprzez nieodpłatne przekazanie naszej szkole sof.

Jednocześnie życzymy samych pogodnych i radosnych dni

Załączniki do pobrania

Typ Nazwa Rozmiar Pobierz
doc podziekowanie_rrom.doc 47,00 KB Pobierz
Czytaj całość ›

10.04.2018Wykonanie portalu WizjaNet
Portal Edukacyjny Miasta Oleśnicy - Ogłoszenia stowarzyszenia - Z życia jednostek
Projekt pn. „E-OŚWIATA – program przyjaznej gminy – element projektu E-Miasto” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013