Ogłoszenia

Wiadomości 91-100 z 1671
Sortuj według:

Kolejny sukces historyków ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Oleśnicy

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 11 maja uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy po raz kolejny udowodnili, że są najlepsi w województwie. Tym razem z zakresu wiedzy o Armii Krajowej.
Drużyna w składzie : Paweł Łacny – 7a, Krzysztof Marzec – 7a i Klaudia Fryzowska – 3b gimnazjum wzięła udział w XIV Dolnośląskim Konkursie Wiedzy o Armii Krajowej zorganizowanym przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej- Obwód Wrocław- Fabryczna, we współpracy z Dolnośląskim Kuratorium Oświaty, Instytutem Pamięci Narodowej i X Wrocławskim Pułkiem Dowodzenia.

Czytaj całość ›

14.05.2018


Piłkarze z SP2 najlepsi w Powiecie!

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego

W dniu 11.05.2018r na Orliku w Bierutowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu oleśnickiego w piłce nożnej szkół podstawowych.Do rywalizacji przystąpiło 8 szkoł: SP nr 1 w Sycowie, SP nr 2 w Sycowie, SP w Bierutowie, SP w Dobroszycach, SP w Ligocie Polskiej, SP w Twardogórze, SP nr 6 w Oleśnicy i SP nr 2 Oleśnicy. Nasza szkoła dotarła do finału gdzie po zaciętym meczu wygrała w rzutach karnych 3-1 ze SP w Dobroszycach i zdobyła złoty medal.Drużyna grała w składzie: Szymon Deszcz, Kacper Lipiec, Wiktor Lipiec, Mateusz Sobkowiak, Michał Pituła, Oskar Stefańczyk, Paweł Zdanowicz, Marcel Maleszka i Łukasz Krasinkiewicz.

Załączniki do pobrania

Typ Nazwa Rozmiar Pobierz
jpg img_20180511_132200.jpg 115,38 KB Pobierz
Czytaj całość ›

13.05.2018


Wyniki Międzyszkolnego Świetlicowego Konkursu Plastycznego "Witaj Wiosno"

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego

W kwietniu odbył się Międzyszkolny, Świetlicowy Konkurs Plastyczny pod hasłem „ Witaj Wiosno”. Celem konkursu było: rozwijanie wyobraźni plastycznej dziecka, zdobywanie umiejętności posługiwania się elementarnymi środkami plastyki dla wyrażania własnych przeżyć, propagowanie wśród dzieci różnorodnych technik plastycznych, a także stworzenie dzieciom możliwości wymiany doświadczeń artystycznych.

 

Do konkursu zgłosili się uczniowie uczęszczający na świetlice szkolną z oleśnickich szkół podstawowych. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach:

Załączniki do pobrania

Typ Nazwa Rozmiar Pobierz
jpg konkurs.jpg 24,97 KB Pobierz
Czytaj całość ›

10.05.2018


Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod Patronatem Burmistrza Miasta Oleśnica

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

26 kwietnia w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod Patronatem Burmistrza Miasta Oleśnica.
W konkursie wzięło udział 21 uczestników reprezentujących wszystkie poszczególne szkoły podstawowe naszego miasta. Konkurs zorganizowany został w dwóch kategoriach - najpierw na scenie wystąpili uczniowie klas I - IV, po nich utwory recytowane były przez uczniów klas V - VII.

Czytaj całość ›

08.05.2018


Wizyta w Kreatywnej Pracowni Florystycznej Cuda Miłostki!

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

W dniu 17.04.2018r. z redakcją gazetki szkolnej, wybraliśmy się na wycieczkę do rynku, gdzie mieści się nowa kwiaciarnia "Cuda & Miłostki". Wszystkim się bardzo podobało! Zadawaliśmy różne pytania, a pani udzielała nam odpowiedzi. Na koniec czekała nas miła niespodzianka, czyli posadzenie własnego kwiatuszka. Dostaliśmy go w prezencie i zabraliśmy do domu.

Czytaj całość ›

08.05.2018


"Uczę się bezpiecznie żyć" w półfinale wojewódzkim i SP2 walczy dalej!!!

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego

Uczniowie szkoły uczestniczyli w półfinale wojewódzkim XIV Konkursu dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć". Rywalizację zakończyli z sukcesami. W kategorii klas VII i gimnazjalnych Sebastian Skowroński uzyskał IV miejsce. Drużyna w składzie Kaja Mosiak, Dominik Solnica i Wiktor Bugaj uzyskali III lokatę w kategorii klas IV-VI. Uczniowie klasy III – Nina Ganc, Klara Jasięga i Patryk Szwengiel zajęli w swojej kategorii wiekowej II miejsce. O sukces nie było łatwo, konkurencja olbrzymia – w każdej kategorii ponad dwadzieścia drużyn, tematyka niezwykle szeroka. Uczestnicy musieli wykazać się między innymi znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ochrony przeciwpożarowej, właściwego odżywiania i ekologii. Zadania nałożone na zawodników wiązały się z praktycznym działaniem w sytuacji presji czasowej. Nasi reprezentanci poradzili sobie znakomicie. Laureaci II i III miejsca będą walczyć o kolejne sukcesy w finale wojewódzkim.

Załączniki do pobrania

Typ Nazwa Rozmiar Pobierz
jpg 1_(2).jpg 2,78 MB Pobierz
Czytaj całość ›

07.05.2018


Dzień konia, czytania i nagrywania bajek

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Oleśnickich

 
30 kwietnia to „Ogólnopolski dzień koni”. Ale powód do świętowania tak naprawdę zawsze się znajdzie, zwłaszcza jeśli chodzi o świętowanie z książką w dłoni. Koło dziennikarskie działające przy SP1 – prócz wydawania gazetki czy tworzenia tekstów do mediów – promuje literaturę, wierząc, że czytanie, również czytanie drugiej osobie, to jedna z najwspanialszych rzeczy na świecie.

Czytaj całość ›

05.05.2018


GRA TERENOWA „Na dworze króla Stasia”

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

W naszej szkole 30 kwietnia br. z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja po raz pierwszy przeprowadzona została gra terenowa. Uroczystego otwarcia dokonała Dyrektor SP6 Pani Jadwiga Wieczorek. Grę przygotowały i przeprowadziły nauczycielki języka polskiego i historii Alina Rudzińska i Marta Babicz.
W turnieju wzięły udział trzyosobowe drużyny z klas 4–7. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą historyczną, polonistyczną i matematyczną. Przygotowano siedem stanowisk, rozmieszczonych w szkole i na boisku szkolnym. Każda ekipa swoje zmagania rozpoczynała od pierwszego stanowiska noszącego nazwę Na dworze króla Stasia usytuowanego w holu głównym szkoły.

Czytaj całość ›

04.05.2018


Regulamin konkursu ''Jaki znak Twój? Orzeł Biały '' zorganizowany w ramach obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

BiFK W OLEŚNICY i SP 7 w Oleśnicy serdecznie zaprasza uczniów
ze Szkół Podstawowych do udziału w konkursie plastyczno-historycznym.

Cele konkursu:

-rozwijanie talentów plastycznych

-kształtowanie wrażliwości twórczej dzieci i młodzieży

-rozbudowanie uczuć patriotycznych

-pobudzenie i utrwalenie szacunku do symboli narodowych

Warunki uczestnictwa

Udział w konkursie biorą uczniowie szkół podstawowych

Prace wykonywane są przez uczniów indywidualnie

Prace mogą być wykonane techniką dowolną / również przestrzenną/

Każdy uczestnik dostarcza jedną pracę

Uczestnicy wyrażają zgodę na upublicznienie prac

Prace powinny być opisane /imię i nazwisko ucznia, wiek, numer i adres
szkoły; imię i nazwisko opiekuna/


Opiekun dostarcza prace dzieci wraz ze zgodami na Przetwarzaniu danych
osobowych /załącznik nr1/ do Szkoły Podstawowej nr 7 lub Biblioteki Pod Pegazem ul. F. Kleeberga 4

Po ogłoszeniu wyników prace przechodzą na własność organizatorów

Termin dostarczenia prac do 24.09.br do godz. 15.00

Nagrodzone prace będą wyeksponowane.

Zwycięzcy otrzymują nagrody.

Dodatkowe informacje u Organizatorów
 

Załączniki do pobrania

Typ Nazwa Rozmiar Pobierz
plakat.docx 598,49 KB Pobierz
zalaczniknr_1_do__konkursu_orzel_bialy-1.docx 11,62 KB Pobierz
Czytaj całość ›

02.05.2018


Turniej "Polsko, Kocham Cię!"

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego

Dnia 30 kwietnia przedstawiciele naszej szkoły wraz kibicami wzięli udział w turnieju "Polsko! Kocham Cię!" w Dobroszycach. Drużyna składająca się z przedstawicieli klas IV - VII odpowiadała na pytania dotyczące pieśni historycznych, historii i geografii Polski oraz Dolnego Śląska, przysłów, znanych Polaków. Turniej okazał się wspaniałą zabawą, kibice głośno dopingowali swoje drużyny a uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce

Czytaj całość ›

01.05.2018Wykonanie portalu WizjaNet
Portal Edukacyjny Miasta Oleśnicy - Ogłoszenia stowarzyszenia - Z życia jednostek
Projekt pn. „E-OŚWIATA – program przyjaznej gminy – element projektu E-Miasto” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013