Ogłoszenia

Wiadomości 11-20 z 1671
Sortuj według:

Pociąg do historii- Od Legionów do Polskiego Państwa Podziemnego , VIII noc historyczna w Szkole Podstawowej nr 7 w Oleśnicy

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 22 lutego w budynku Szkoły Podstawowej nr 7 przy ul. Chopina miała miejsce ósma już noc z filmem historycznym. W spotkaniu uczestniczyło 40 uczniów klas 4-8 i gimnazjum.
Uczniowie – żołnierze Armii Krajowej rozpoczynają swoją służbę wojskową. Zaczynamy od musztry w celu sprawdzenia sprawności fizycznej młodych żołnierzy. Następnie każdy żołnierz wybiera sobie pseudonim, aby utajnić swoje prawdziwe dane. Zostaje wybranych czterech dowódców batalionów:

Czytaj całość ›

24.02.2019


Zapraszamy ptaki do szkoły- zimowa stołówka dla ptaków nadal czynna - akcja dokarmiania ptaków w okresie zimowym

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 Klasa 4c przeprowadziła na terenie szkoły akcję mającą na celu pozyskanie pokarmu dla ptaków. Zależało nam również na kształtowaniu świadomości ekologicznej, rozwijaniu zamiłowania do przyrody poprzez zachęcanie uczniów do obserwacji ornitologicznych w najbliższym otoczeniu i zapoznaniem uczniów z różnorodnością gatunkową ptaków,
Nie jest nam obce także uwrażliwienie na los ptaków w okresie zimowym.

.

 

 

Czytaj całość ›

24.02.2019


Nasi uczniowie "Znają Język Ojczysty"

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

7 stycznia 2019 roku odbył się etap szkolny I Powiatowego Konkursu Językowego ,,Znam Język Ojczysty". Wzięło w nim udział 20 uczniów z klas 4-8.
Uczestnicy pisali dyktando i rozwiązywali test językowy. Do kolejnego etapu zakwalifikowano pięć osób:
Małgorzatę Haliżak (7b)
Annę Szczepanowicz (8a)
Julię Dolińską (8d)
Julię Rozdolską (7a)
Daniela Gwiżdża (8e)

Czytaj całość ›

13.02.2019


Wycieczka do Londynu

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

W dniach 20-25 stycznia 40 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka pojechało na wycieczkę do Londynu. Program był bardzo intensywny, codziennie przemierzaliśmy 10-12 km ulicami Londynu.

Zobaczyliśmy słynny Tower Bridge; Tower of London, w której Henryk VIII więził swoje dwie żony; Katedrę Św. Pawła, Opactwo Westminsterskie, budynek parlamentu wraz z remontowanym Big Benem, zmianę warty pod pałacem Buckingham, a także dom premier Wielkiej Brytanii przy 10 Downing Street. Podziwialiśmy piękną panoramę Londynu z London Eye oraz podczas rejsu po Tamizie. Mieliśmy okazję być pod najwyższym londyńskim budynkiem The Shard, a także przespacerować się pomiędzy biurowcami w dzielnicy biznesu Canary Wharf.

Czytaj całość ›

13.02.2019


X EDYCJA KONKURSU „ MAM TALENT” DLA UCZNIÓW KLAS 5-7

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

25 stycznia 2019 roku w kalendarzu Szóstki zapisał się szczególnym dla całej szkolnej społeczności wydarzeniem. Po raz DZIESIĄTY! uczniowie mogli pokazać swe talenty, uzdolnienia, pasje i hobby, uczestnicząc w jubileuszowej edycji „MAM TALENT”.  Wicedyrektor szkoły, Pani Urszula Kubiszyn powitała licznie zgromadzoną publiczność i 17 uczestników jubileuszowego konkursu . Kolekcjonerom i hobbistom- których zbiory można było oglądać od rana – Pani wicedyrektor pogratulowała niezwykłych pasji, a występującym - odwagi zaprezentowania się przed tak licznym forum. Wykonawcom życzyła udanych występów, a oglądającym inspiracji do szukania w sobie nieodkrytych jeszcze talentów i chęci do twórczego działania.
Prezentowane talenty były niezwykłe i różnorodne, a poziom uczestników bardzo wysoki i wyrównany.
 

Czytaj całość ›

29.01.2019


Spotkanie z panem Jakubem Mędrzyckim

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

W ramach realizowanego w szkole projektu edukacyjnego "Wyprawa na biegun" uczniowie kilku klas wzięli udział w spotkaniu z panem Jakubem Mędrzyckim, uczestnikiem 40 Wyprawy Polarnej IGF PAN do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie w sezonie 2017/2018. Zaproszony gość opowiedział uczniom o środowisku przyrodniczym Arktyki, zakresie współcześnie prowadzonych tam badań oraz o warunkach życia panujących w polarnej stacji badawczej.

Czytaj całość ›

28.01.2019


Przedszkolaki dla Babci i Dziadka

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

22 stycznia wszystkie nasze przedszkolaki zaprosiły swoich dziadków i babcie do BiFK-u. Tam na dużej scenie wystawiły wesołe inscenizacje.Ze względów organizacyjnych o godzinie 9.00 prezentowały się dzieci z grup 0A i 0C, a o godzinie 11 z grup 0B i 0D. Początkowo duża scena i oślepiające światło sceniczne onieśmieliły przedszkolaki,, ale tylko początkowo. Później wszyscy grali swoje role tak jakby robili to od dawna.

Czytaj całość ›

28.01.2019


Spotkania z poezją i prozą

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

16 stycznia 2019 r. w szkolnej auli odbyły się coroczne eliminacje do Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” dla uczniów z klas 4 – 8. Przebiegały one pod hasłem „Spotkania z poezją i prozą”. Uczestnicy przed wystąpieniami przypomnieli sobie podstawowe zasady sztuki recytacji oraz odbyli trening oddechowy, ruchowy i dykcyjny, który pozwolił im przełamać tremę. Przy ocenie prezentacji szczególną uwagę zwracano na interpretację utworów, dobór repertuaru, kulturę słowa oraz wyraz artystyczny.
 

Czytaj całość ›

28.01.2019


"Dzień Babci i Dziadka"

Przedszkole Nr 3

 Dnia 25.01.2019 r. w Przedszkolu nr 3 w grupie Misie odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce.

Czytaj całość ›

25.01.2019


Bardzo zDolna Marcelina

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

Marcelina Sołtys, uczennica klasy 8c, jako jedyna uczennica naszej szkoły zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu „zDolny Ślązaczek”!
Marcelina to bardzo uzdolniona humanistka. Lubi czytać, pięknie redaguje wypowiedzi pisemne, z wielką łatwością przyswaja sobie zawiłości gramatyki języka polskiego. Swoją pasję realizuje, biorąc udział w licznych konkursach. Do tej pory była laureatką etapów szkolnych wielokrotnie podejmowała próby pisarskie, uczestnicząc w konkursach literackich, m.in. „Listy do przyszłości”, „Myśmy wciąż do Niepodległej szli”.

Czytaj całość ›

16.01.2019Wykonanie portalu WizjaNet
Portal Edukacyjny Miasta Oleśnicy - Ogłoszenia stowarzyszenia - Z życia jednostek
Projekt pn. „E-OŚWIATA – program przyjaznej gminy – element projektu E-Miasto” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013