Ogłoszenia

Wiadomości 11-20 z 1683
Sortuj według:

ZDOLNY HISTORYK

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

W oleśnickim PCEiK-u odbył się już po raz piętnasty Powiatowy Konkurs Historyczny, w tym roku pod hasłem „Wielkie powstania narodowowyzwoleńcze
w latach 1794–1864”. Bartłomiej Rondoś (6e) i Bartłomiej Persak (7d) zdobyli najwięcej punktów
w szkolnych eliminacjach. Chłopcy wykazali się też dużą wiedzą i umiejętnościami, dzięki temu mogli reprezentować naszą szkołę w PCEiK-u.

Czytaj całość ›

30.04.2019


Amelia Długosz laureatką Powiatowego Konkursu Literackiego

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

XVI Powiatowy Konkurs Literacki w tym roku odbył się pod hasłem „Nasze korzenie…”. Weronika Bardzo (6b), Amelia Długosz (7c) i Ewa Kamińska (7a) to autorki prac, które zostały zgłoszone do konkursu. Amelia Długosz po raz kolejny udowodniła, że jest uzdolnioną humanistką. Uczennica napisała opowiadanie, które zostało docenione przez komisję konkursową.

Czytaj całość ›

30.04.2019


Marcelina Sołtys na Gali Laureatów Dolnośląskich Konkursów zDolny Ślązaczek

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

2 kwietnia 2019 r. w Auli im. Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się Gala Laureatów Dolnośląskich Konkursów zDolny Ślązaczek i zDolny Ślązak . Na tę uroczystość została zaproszona Marcelina Sołtys, uczennica klasy 8c. Jak pisaliśmy we wcześniejszych wiadomościach Marcelina uzyskała tytuł Laureata XVI Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego zDolny Ślązaczek w roku szkolnym 2018/19. Znalazła się w gronie najzdolniejszych młodych ludzi, którzy otrzymali złote medale Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień, zaświadczenia zwalniające z części egzaminu ósmoklasisty oraz drobny upominek.

Czytaj całość ›

03.04.2019


„By język giętki...”

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka w Oleśnicy 26 marca br. spotkały się trzyosobowe zespoły z oleśnickich podstawówek na XVI Drużynowym Turnieju Oleśnickich Szkół Podstawowych „By język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa...”, który przebiegał pod honorowym patronatem Burmistrza Oleśnicy. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Pani Dyrektor SP 6 Jadwiga Wieczorek.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły Joanna Kajmowicz i Iwona Nowicka, (nauczycielki języka polskiego) oraz Marta Babicz (nauczycielka języka polskiego i historii).
W turnieju wzięli udział reprezentanci SP 1, SP 2, SP 3, SP 4, SP 6, SP 8. Uczestnicy, rozwiązując zadania konkursowe, wykazali się znajomością szkolnych lektur, wiedzą z zakresu gramatyki języka polskiego, umiejętnością posługiwania się poprawną polszczyzną, kojarzenia ważnych wydarzeń i postaci historycznych oraz elementarną wiedzą z zakresu kultury i sztuki.

Czytaj całość ›

26.03.2019


Rodzina Szkół im. Armii Krajowej ŚWIADKIEM HISTORII

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 21 marca w Sali Kolumnowej im. Jerzego Woźniak Urzędu Wojewódzkiego zostały wręczone Honorowe Nagrody „Świadek Historii”.
Nagrodę również otrzymała Dolnośląska Rodzina Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej. Wyróżnienie w imieniu szkół należących do Rodziny im. AK odebrała przewodnicząca Rodziny Szkół AK pani Dorota Rasała – Świtoń, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy.
Rodzinę Szkół im. AK założyło Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej. Obecnie projekt ten kontynuuje Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy, w której od 1 września 2017 r. funkcjonuje Klub Historyczny im. AK.
Uzasadnienie Nagrody „Świadek Historii”:
Dolnośląska Rodzina Szkół imienia Armii Krajowej została powołana do życia 14 lutego 2007
roku w Oleśnicy. Organizację początkowo zakładało 8 szkół.

Czytaj całość ›

24.03.2019


Siódemka z kolejnym Certyfikatem.

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 W Szkole Podstawowej nr 7 zdrowy styl życia, aktywność fizyczna i promocja zdrowia były zawsze bardzo ważne, a dowodem tego jest przynależność do Dolnośląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Społeczność szkolnaod wielu lat aktywnieuczestniczy m.in. w Szkolnych Dniach Promocji Zdrowia, turniejachsportowychi festynachrodzinnych, rajdach pieszych i rowerowych, aktywnych przerwach, w programie Aktywna Szkoła Multi Sport, kiermaszach zdrowej żywności, konkursach. Dba o dobry klimat szkoły, aktywnie uczestniczy w wolontariacie, realizuje projekty.
W ubiegłym roku podjęto decyzję, aby dokonać ewaluacji działań tego obszaru i podjąć starania uzyskania Krajowego Certyfikatu Szkół Promujących Zdrowie. W grudniu 2018 przygotowano publiczną prezentację wyników autoewaluacji i działań z udziałem przedstawicieli uczniów, rodziców, dyrekcji i nauczycieli. W tej ważnej dla szkoły chwili udział wzięli także pani Danuta Leśniewska – dyrektor ZOS w Oleśnicy, pan Jacek Malczewski – wiceprzewodniczący Rady Miasta Oleśnicy, pani Małgorzata Grzelczyk – Wojewódzki Koordynator SzPZi pan Lech Stempel – RejonowyKoordynator SzPZ w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

Czytaj całość ›

24.03.2019


TURNIEJ SPORTOWY PIĘCIOLATKA W SP2

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego

 Już trzynasty raz oleśnickie przedszkolaki spotkały się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kilińskiego w Oleśnicy na Turnieju Sportowym Pięciolatka. Celem tej wesołej sportowej zabawy była integracja społeczności przedszkolnej oraz wyzwalanie aktywności ruchowej przedszkolaków. Turniej odbył się pod hasłem: Sport jest OK. Przyszły przedszkolaki z przedszkola nr 1,3,4 6,z SP2 oraz z przedszkola „U Kubusia Puchatka”. Dziesięcioosobowym drużynom towarzyszyli kibice zaopatrzeni w hasła wspierające własne przedszkola. Wszyscy zajęli I MIEJSCE

Czytaj całość ›

07.03.2019


Mistrzowie recytacji z SP2

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego

Dnia 5.marca miał miejsce etap powiatowy XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK. Naszą szkołę reprezentowali Klara Jasięga 4a oraz Sebastian Skowroński 8b. Miło nam poinformować, że Klara została jedną z dwóch laureatek tego konkursu i będzie reprezentować szkołę na etapie wojewódzkim w Kłodzku.

Czytaj całość ›

05.03.2019


Polonistyczny sukces

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego

 Z radością i satysfakcją informujemy, że uczeń klasy VIII a Michał Szczepaniak zajął drugie miejsce w I Powiatowym Konkursie Poprawności Językowej dla klas IV - VIII ZNAM JĘZYK OJCZYSTY.

Czytaj całość ›

04.03.2019


Armia Krajowa i polskie państwo podziemne – IV edycja ph.: „Kobiety Armii Krajowej”

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 1 marca 2019r Szkoła Podstawowa nr 7zorganizowała miejski konkurs historyczny pod patronatem Burmistrza Miasta Oleśnica dla szkół podstawowych.
„ W roku 2018 minęło sto lat od nadania kobietom prawa głosu w wyborach do Sejmu i Senatu. Świętując to wydarzenia pojawiła się nam refleksja, że przecież rola kobiet w walce o wolną Polskę była ważna nie tylko podczas zaborów czy I wojny światowej, ale też w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu. W szeregach Armii Krajowej co dziesiąty żołnierz był kobietą.”
- tymi słowami powitali przybyłych gości i uczestników konkursu Kamila Lewandowska i Wiktor Mika , uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy.
W konkursie uczestniczyli przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1, 2,3, 4, 6,7 , 8 z Oleśnicy.
W jury zasiedli : Grażyna Dłubakowska - Dyrektor Zespołu Oświaty Samorządowej w Oleśnicy, Krzysztof Sycianko – prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej obwodu Oleśnica, Zdzisława Jakimiec, Agata Szpiłyk – pracownik BiFK ,

Czytaj całość ›

03.03.2019Wykonanie portalu WizjaNet
Portal Edukacyjny Miasta Oleśnicy - Ogłoszenia stowarzyszenia - Z życia jednostek
Projekt pn. „E-OŚWIATA – program przyjaznej gminy – element projektu E-Miasto” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013