Ogłoszenia

Wiadomości 31-40 z 1683
Sortuj według:

"Dzień Babci i Dziadka"

Przedszkole Nr 3

 Dnia 25.01.2019 r. w Przedszkolu nr 3 w grupie Misie odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce.

Czytaj całość ›

25.01.2019


Bardzo zDolna Marcelina

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

Marcelina Sołtys, uczennica klasy 8c, jako jedyna uczennica naszej szkoły zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu „zDolny Ślązaczek”!
Marcelina to bardzo uzdolniona humanistka. Lubi czytać, pięknie redaguje wypowiedzi pisemne, z wielką łatwością przyswaja sobie zawiłości gramatyki języka polskiego. Swoją pasję realizuje, biorąc udział w licznych konkursach. Do tej pory była laureatką etapów szkolnych wielokrotnie podejmowała próby pisarskie, uczestnicząc w konkursach literackich, m.in. „Listy do przyszłości”, „Myśmy wciąż do Niepodległej szli”.

Czytaj całość ›

16.01.2019


Konkurs pt. "Anioły, Aniołki, Aniołeczki"

Przedszkole Nr 3

  Przedszkole nr 3 zorganizowało międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Anioły, Anioły, Aniołeczki”.

 

Czytaj całość ›

21.12.2018


Życzenia Świąteczne

Zespół Oświaty Samorządowej

 Z okazji nadchodzących
Świąt Bożego Narodzenia
składamy najserdeczniejsze życzenia....

Czytaj całość ›

21.12.2018


Kolędowanie w ‘’Szóstce”

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

18 grudnia odbył się III Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, którego pomysłodawczynią jest pani mgr Jolanta Potępa. Do konkursu zgłosiło się 33 uczestników, którzy wykonywali kolędy solo , w duetach i zespołowo. Śpiewano w języku polskim i łemkowskim. Można było usłyszeć grę na skrzypcach, trąbce i keyboardzie. W czasie oczekiwania na wyniki wszyscy wspólnie kolędowali. W szkolnej auli panowała przemiła , przedświąteczna atmosfera.

Czytaj całość ›

19.12.2018


Wirtualny Festiwal Niepodległa

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

W piątek 14 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Wirtualnym Festiwalu Niepodległa” organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Impreza miała charakter ogólnopolski. Zespoły z różnych szkół uczestniczyły w zabawie online, w której rozwiązywały sześć zadań. Wszystkie dotyczyły podsumowania działań związanych z 100. rocznicą odzyskania niepodległości.

Czytaj całość ›

19.12.2018


zDolny Ślązaczek z SP2

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego

 Uczeń klasy 7b Michał Pituła okazał się jednym ze 146 uczniów z całego Dolnego Śląska, którzy zostali zakwalifikowani do finału ostatniego już etapu - wojewódzkiego - konkursu zDolny Ślązaczek z języka polskiego. Finał odbędzie się 13 lutego we Wrocławiu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj całość ›

18.12.2018


Dzień bez przekleństw

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 17 grudnia to Dzień bez Przekleństw. Klasa 4c wraz z wychowawca postanowiła w tym dniu przypomnieć wszystkim , jak piękny może być język polski bez wulgaryzmów.

Uczniowie klasy 4c wykonali plakaty na temat szkodliwości stosowania wulgaryzmów. Każdy uczeń wykonał jeden plakat. 17 grudnia uczniowie odwiedzili każdą z klas odczytując poniższe pismo , a następnie przekazali do klasy plakat. Dodatkowo plakaty zawieszono na korytarzu.
Dla niektórych dużym wyzwaniem bywa powiedzenie jednego zdania bez przekleństw, nie mówiąc już o powstrzymaniu się na cały dzień od bogatego repertuaru tzw. „brzydkich wyrazów”.
Ideą Dnia bez Przekleństw jest zwrócenie uwagi na czystość i piękno polskiej mowy.

Czytaj całość ›

17.12.2018


Uzyskaliśmy Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

7 grudnia 2018 roku w siedzibie DODN we Wrocławiu odbyła się międzynarodowa konferencja „Różne wymiary sukcesu ucznia zdolnego”, której uczestnikami byli przedstawiciele szkół należących do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia. Swoimi doświadczeniami na temat rozwoju uczniów zdolnych podzielili się podczas swoich wystąpień zagraniczni partnerzy DODN ,z Gruzji, z Białorusi oraz Ukrainy. Wśród nich obecna była Minister Edukacji, Sportu i Kultury Autonomicznej Republiki Adżarii z Gruzji. Uczestnicy mogli wysłuchać również ciekawego wykładu na temat eseju tutorskiego, jako formy prezentacji potencjału twórczego ucznia zdolnego, który wygłosił profesor Leszek Pułka z Uniwersytetu Wrocławskiego.
Konferencję uświetnił piękny występ muzyczny uzdolnionej młodzieży ze szkół wrocławskich.
Podczas konferencji wręczono certyfikaty szkołom ubiegającym się ponownie o przynależność do Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia. Wśród sześciu szkół była również Szóstka.

Czytaj całość ›

14.12.2018


Andrzejki klas czwartych

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 W czwartek 29 listopada zgodnie z polską tradycją klasy czwarte pod opieka wychowawców zorganizowały spotkanie andrzejkowe. Na kilka godzin dzieci przeniosły się w zaczarowany świat magii i wróżb. Spotkanie odbyło się w budynku przy ulicy J. słowackiego 4.
Z przymrużeniem oka, przy blasku lampek świątecznych przepowiadały sobie przyszłość, m.in.,

Czytaj całość ›

02.12.2018Wykonanie portalu WizjaNet
Portal Edukacyjny Miasta Oleśnicy - Ogłoszenia stowarzyszenia - Z życia jednostek
Projekt pn. „E-OŚWIATA – program przyjaznej gminy – element projektu E-Miasto” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013