Ogłoszenia

Wiadomości 41-50 z 1683
Sortuj według:

Spotkanie z prawnikiem

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy –8 klasy i trzecie klasy gimnazjalne po raz kolejny mieli okazję spotkać się z radcą prawnym. Tym razem spotkanie poprowadziła radca prawny Anna Celińska – Kopec.
Inicjatorem takich spotkań na Dolnym Śląsku w ramach programu współpracy jest Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu. Organizatorem przedsięwzięcia była Beata Rubaszewska, nauczycielka historii w SP7.
Jego celem było poznanie zawodu radcy prawnego, adwokata , sędziego i innych zawodów prawniczych, jak również omówienie i wyjaśnienie wątpliwości w zakresie stosowania obowiązujących przepisów prawa. Już na wejściu pani radca zaskoczyła wszystkich inscenizacją przy pomocy obecnych uczniów rozprawy sądowej. Uczestnicy spotkania wcielili się w postac ławników, sędziego, obrońcy, oskarżyciela itd.

Czytaj całość ›

02.12.2018


Projekt GeKoN

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

Dzięki uprzejmości firmy GKN i rodzicom mamy nową i piękną Pracownię Języka Niemieckiego, która została odnowiona w weekend.
Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i włożony wysiłek wszystkim uczestnikom projektu:

Czytaj całość ›

27.11.2018


Gry z lekturą w tle – Hobbit

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 Jak sprawdzić znajomość lektury w sposób niestandardowy i jednocześnie uruchomić wyobraźnię uczniów? Jak pozwolić skupić się uczniom na ulubionym motywie czy postaci?

Uczniowie klasy 6 b z nauczycielem języka polskiego Anną Kamińską-Kuś postanowili wykorzystać gry planszowe, ale nie szukać gotowych, lecz zmobilizowaliśmy siebie do wykonania własnych. Wybraliśmy ,,Hobbit" Tolkiena , która świetnie pozwala uruchomić wyobraźnię, a bogactwo świata przedstawionego gwarantuje, że każdy może skupić się na innych motywach, problemach, wybrać inną postać.

Czytaj całość ›

23.11.2018


Bezpieczny Dolnoślązak

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy, jako jedyna z oleśnickich szkół przystąpiła do programu „Bezpieczny Dolnoślązak”. Jest to trzecia edycja programu, którego organizatorem jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego, a realizacją zajmuje się Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Inicjatywa ukierunkowana jest na edukację dla bezpieczeństwa. Dzięki realizacji programu uczniowie nabywać i utrwalać będą praktyczne umiejętności w zakresie bezpiecznego zachowania, wykorzystania ich w sytuacjach życia codziennego oraz w działaniach przy współpracy z różnego rodzaju służbami i organizacjami.

Czytaj całość ›

20.11.2018


Mamy pięknie wyremontowaną salę lekcyjną

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

Dzięki uprzejmości firmy GKN i rodzicom, którzy włączyli się całą akcję, mamy pięknie odnowioną salę lekcyjną. W imieniu całej społeczności SP6 ogromnie dziękujemy za czas i wysiłek włożony wszystkim uczestnikom.

Czytaj całość ›

19.11.2018


Wymiana miedzynarodowa

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 i Szkoły podstawowej nr 4 gościli u siebie młodzież ukraińską z polskiej, sobotniej szkoły języka polskiego. Młodzi ludzie wraz z opiekunami przyjechali do nas z Zasławia, najstarszego miasta na Wołyniu.
Pełni obaw , czy zrozumiemy naszych gości, powitaliśmy ich ciepło w poniedziałkowy poranek. Ciepłe śniadanie i pomoc Rodziców rozwiała nasze wątpliwości. Już pierwszego dnia zwiedziliśmy Oleśnicę, poszliśmy do Zamku Książąt i oczywiście na basen. We wtorek pojechaliśmy na wycieczkę do Wrocławia. Zwiedziliśmy Uniwersytet Wrocławski, Rynek i Zoo, które zapewniło atrakcyjną integrację naszej grupy.

Czytaj całość ›

13.11.2018


SP2 - rekord dla Niepodległej!

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego

Dnia 9 listopada dokładnie o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie oraz nauczyciele spotkali się w szkolnej sali gimnastycznej. Nie mogło też zabraknąć naszych przedszkolaków, które bardzo pilnie przygotowywały się do tej chwili. Razem wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu śpiewania hymnu. Był to jeden z elementów realizowanego przez nas projektu z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nieodzownym elementem uroczystego stroju były tego dnia biało-czerwone kotyliony, wykonane własnoręcznie przez dzieci . Hymn Polski odśpiewaliśmy perfekcyjnie.
Organizatorem tego przedsięwzięcia była Rada Dzieci i Młodzieży działająca przy Ministerstwie Edukacji Narodowej. Do udziału w akcji zgłosiło się 24 tysiące szkół , przedszkoli i innych placówek oświatowych oraz 91 szkół polonijnych. Byliśmy jedną z nich. Brawo „dwójka”!!!!
 

Czytaj całość ›

13.11.2018


Godzina radości dla niepodległości

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

W naszej szkole setna rocznica odzyskania niepodległości przebiegała pod hasłem „Godzina radości dla niepodległości”.
Było wesoło i odświętnie. Całą szkołą o 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. Klasy 0-3 grały w planszówkę, mogły także posadzić niezapominajkę dla Niepodległej. Klasy 4-5 odtwarzały zabawy dziecięce z II połowy XIX w oraz początku XX wieku, natomiast klasy 6-8 brały udział w mini grze terenowej.

Czytaj całość ›

13.11.2018


Dolnośląska Rodzina Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej po sprawozdawczym spotkaniu.

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 6 listopada br. odbyła się konferencja Rodziny Szkół im. Armii Krajowej, której prezesem jest Dorota Rasała – Świtoń, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy.
Pierwsza część spotkania odbyła się we wrocławskim Muzeum „Pana Tadeusza” w najnowszej i najnowocześniejszej część Ossolineum. Dyrektorzy i koordynatorzy Klubów Historycznych im. Armii Krajowej zapoznali się z oferta edukacyjną muzeum oraz poznali możliwości interaktywnych spotkań z kulturą.
Druga część spotkania poświęcona została podsumowaniu pracy Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów AKw roku szkolnym 2017/2018 oraz planowaniu przedsięwzięć na rok bieżący.

Czytaj całość ›

11.11.2018


100 lecie Odzyskania Niepodległości.

Przedszkole Nr 3

  W celu budowania tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowania dzieci dziejami Polski i Polaków dnia 09.11.2018 r. dzieci z Przedszkola nr 3 brały udział we wspólnym śpiewaniu Hymnu Narodowego na rynku Oleśnicy.

 

Czytaj całość ›

09.11.2018Wykonanie portalu WizjaNet
Portal Edukacyjny Miasta Oleśnicy - Ogłoszenia stowarzyszenia - Z życia jednostek
Projekt pn. „E-OŚWIATA – program przyjaznej gminy – element projektu E-Miasto” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013