Ogłoszenia

Wiadomości 51-60 z 1671
Sortuj według:

Projekt One voice for animal rights - wizyta zagranicznej młodzieży w naszej szkole

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

W czwartek 24 października zagościli w naszej szkole przedstawiciele młodzieży szkolnej z Rumunii, Turcji i Węgier. Goście biorą udział w międzynarodowej wymianie Erasmus+ w projekcie "One voice for animal rights". Projekt dotyczy ochrony praw zwierząt. Na przerwie, na korytarzu przy wejściu, po trzeciej lekcji zostały rozdane naszym uczniom gadżety projektowe m.in smycze na klucz, długopisy, przypinki, torby lniane oraz kolorowe i zdrowe przekąski wegetariańskie i wegańskie promujące ograniczenie spożywania ilości mięsa.

Czytaj całość ›

26.10.2018


Małgosia Haliżak laureatką konkursu "Listy do przyszłości".

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

We wrześniu br. ogłoszono Konkurs „Listy do przyszłości”, organizowanego w ramach projektu "Wawelska Kapsuła czasu z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległosci przez Polskę. Adresowany był on do uczniów z klas 4-8 szkół podstawowych z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego oraz śląskiego.
Wzięło w nim udział dziewiętnaścioro uczniów Szóstki, którzy spróbowali swoich sił w niełatwej
i zapomnianej dziś prawie sztuce epistolografii. Każdy uczestnik Konkursu miał samodzielnie napisać list do swojego rówieśnika z przyszłości i opowiedzieć, jak spędza czas wolny lub napisać, co chciałby robić, gdy dorośnie.

Czytaj całość ›

22.10.2018


Bicie rekordu I pomocy

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

Dnia 16 października 2018 r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przystąpili do Bicia Rekordu w Resuscytacji Krążeniowo- Oddechowej pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Biliśmy ten rekord wspólnie z wykwalifikowanymi ratownikami GKN Oleśnica oraz z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy na auli szkolnej od godz. 12.00 do 12.30 uciskając klatkę piersiową 30 razy, gdzie ratownicy czuwali nad poprawnością wykonania zadania.

Czytaj całość ›

19.10.2018


Dobra passa naszych uczniów w konkursach organizowanych przez ZOO Wrocław

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

Kolejny konkurs ogólnopolski zorganizowany przez tą instytucję rozstrzygnięty 15 października dostarczył nam kolejnego powodu do dumy. 16 uczniów z klas 4-7 wzięło udział w tym konkursie wykonując małą formę rzeźbiarską pt. „Egzotyczni śpiewacy”.  Wszystkie prace były piękne, staranie wykonane i przedstawiały zgodnie z regulaminem jednego z ptaków mieszkających w Azji Płd-Wsch zagrożonych wyginięciem.
Na 16 uczniów naszej szkoły, którzy przystąpili do niego 3 zostało laureatami, a dwóch zdobyło wyróżnienia. W kategorii I dla ucz. w wieku 7-9 lat przyznano 5 nagród laureatom i 3 wyróżnienia. Lilla Sierok z kl.4e została laureatką II miejsca.

Czytaj całość ›

17.10.2018


iTeatr w naszej szkole

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w autorskim projekcie, który realizuje Telewizja Polska S.A. Dzięki temu co miesiąc uczniowie mogą oglądać przedstawienia teatralne na żywo za pomocą kodowanej transmisji internetowej. 11 października trzy klasy piąte obejrzały spektakl „Ony” Teatru Powszechnego w Łodzi. Baśń Marty Guśniowskiej to piękna opowieść o chłopcu. Bohater po śmierci matki udaje się w podróż, aby odnaleźć swojego ojca, którego nie znał. W drodze przeżywa przygody i poznaje bajkowe postaci.

Czytaj całość ›

15.10.2018


Drużyna z naszej szkoły najlepsza w mieście!

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

11 października br. drużyna w składzie Oliwia Żołnowska (4b), Hanna Węgrzyn (5c), Maciej Łuszczyński (6b), Mikołaj Kołodziej (7d), Bartłomiej Persak (7d) oraz BartoszStadniczenko (8c) wzięła udział w grze miejskiej „Orlęta Lwowskie – Oleśnica Pamięta”. Uczniowie w strojach z epoki maszerowali przez oleśnickie ulice. Odwiedzili Zamek Zamek Książęcy, Oleśnicki Dom Spotkań z Historią, ZNTK i Spółdzielnię Mieszkaniową „Zacisze”. W każdym miejscu czekały na nich zadania, które sprawdzały znajomość historii Lwowa.
 

Czytaj całość ›

15.10.2018


Orląt cień – oleśnickie szkoły wzięły udział w grze miejskiej

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 11 października na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Przedstawiciele oleśnickich szkół podstawowych wzięły udział w grze miejskiej ph.: Orląt cień.
Organizatorem gry była Szkoła Podstawowa nr 7 i Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy.
Celem gry była popularyzacja wśród młodzieży oleśnickiej historii Lwowa, zwłaszcza tej najbardziej chwalebnej, obejmującej okres zwycięskiego Powstania Lwowskiego w 1918 r., którego setna rocznica przypada w tym roku .

Czytaj całość ›

12.10.2018


Powiat Oleśnicki ma swojego radnego w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 Młodzieżowa Rada Miasta Oleśnica skupia w swoich szeregach grupę młodych ludzi z jedenastu oleśnickich szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych wybranych przez swoich rówieśników w demokratycznych wyborach. Pełnią oni rolę fakultatywnego organu samorządu terytorialnego o charakterze konsultacyjnym.

Czytaj całość ›

12.10.2018


Pasowanie na ucznia

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

W dniu 04.10.2018r. odbyła się Uroczystość Pasowania na ucznia. W uroczystości brały udział cztery klasy Ia, Ib, Ic, Id. Uczniowie przybyli na uroczystość wraz ze swoimi rodzicami, dziadkami i innymi gośćmi. Pierwszaki ubrane na galowo, z biretami na głowie zaprezentowały swoje umiejętności i talenty recytatorskie oraz muzyczne. Uroczystego aktu pasowania dokonały obecne na uroczystości panie dyrektor Jadwiga Wieczorek , Dorota Terka oraz Urszula Kubiszyn. W progi szkolne wprowadziła pięknym wierszem uczennica klasy IV Kinga Kurowska. Uroczystość prowadziła p. Urszula Pelikan wraz z przedstawicielką Samorządu Uczniowskiego Laurą Junik z klasy VIII.

Czytaj całość ›

08.10.2018


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day - WMTDay).

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

28 września 2018 roku odbył się w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day - WMTDay).
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminy odbyły się w klasach 4-8. Do egzaminów przystąpiło 581 uczniów, w tym 245 uczniów zdało egzamin i uzyskało tytuł MT Expert Certyficate.

Czytaj całość ›

08.10.2018Wykonanie portalu WizjaNet
Portal Edukacyjny Miasta Oleśnicy - Ogłoszenia stowarzyszenia - Z życia jednostek
Projekt pn. „E-OŚWIATA – program przyjaznej gminy – element projektu E-Miasto” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013