Ogłoszenia

Wiadomości 71-80 z 1671
Sortuj według:

Festyn Osiedlowy

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

W sobotę 9 czerwca tradycyjnie odbył się Festyn Osiedlowy. Wstępem do wspólnej zabawy był Pieszy Rajd, który w tym roku odbył się pod hasłem "NIEPODLEGŁA". Zorganizowane grupy szkolnej społeczności w kolorach biało-czerwonych pokonały wyznaczone trasy po drodze rozwiązując zadania odebrane na poszczególnych stanowiskach.

Czytaj całość ›

14.06.2018


SUKCES UCZNIÓW Z SP2 W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE "KANGUR MATEMATYCZNY"

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego


Dnia 15 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2018. Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się: Marcel Margoła 4d, Jan Stasiak 4e, Hubert Wojciechowski 4c, Paweł Glinka 4b, Gabriela Kłak 5b, Mikołaj Mik 5c, Mateusz Sobkowiak 6b, Wiktoria Skiba 7b. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą matematyczną oraz zdolnością logicznego myślenia.
 

Czytaj całość ›

13.06.2018


Sukces uczniów z SP2 w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego

W dniu 9 marca 2018 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia.Tytuł Mistrza Logicznego Myślenia otrzymał Jan Stasiak z klasy 4e , a tytuł Eksperta Logicznego Myślenia otrzymały: Wiktoria Skiba z klasy 7b i Hanna Piskozub z klasy 6b.
Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością rozwiązywania zadań logicznych, łamigłówek i rebusów. Ciekawa formuła zadań konkursowych umożliwia trening i rozwój logicznego myślenia, które przydaje się nie tylko w matematyce, czy fizyce, ale także na innych przedmiotach wymagających rozwiązywania problemów.

 

Załączniki do pobrania

Typ Nazwa Rozmiar Pobierz
jpg 20180607_085002.jpg 1,39 MB Pobierz
Czytaj całość ›

12.06.2018


Ochotnicza Straż Pożarna w świetlicy SP2!

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego

8 czerwca, w świetlicy szkolnej, gościliśmy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Ligoty Małej. Strażacy opowiedzieli uczniom o swojej pracy, która - co nie każde dziecko wie - nie jest ich pracą zawodową. Każdy strażak w OSP pełni swą funkcję ochotniczo. Celem spotkania było przeprowadzenie rozmowy dotyczącej tematyki bezpieczeństwa pożarowego oraz zapobiegania powstawaniu pożarom.Wszyscy uczniowie byli bardzo uważnymi słuchaczami, a także chętnie dzielili się wiedzą, którą nabyli w trakcie nauki. Dużą ciekawość wzbudził m.in. sprzęt ochrony osobistej strażaka, który niejednemu maluchowi, z racji swojej wagi, sprawił nie lada problemy. Bardzo gorąco dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ligocie Małej, a zwłaszcza panu Piotrowi Kaspryszyn i panu Wojtkowi Laseckiemu za ciekawe zajęcia.
 

Załączniki do pobrania

Typ Nazwa Rozmiar Pobierz
jpg 20180608_122735.jpg 843,96 KB Pobierz
Czytaj całość ›

11.06.2018


W ogrodzie wdzięczności

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Oleśnickich

 
Wieczór. 5 czerwca. Sala BiFK zapełnia się gośćmi "Jedynki". W wygodnych fotelach zasiadają rodzice uczniów, ale również dziadkowie, rodzeństwo, przyjaciele, w tym przyjaciele szkoły. Czy widownia spodziewa się aż tylu wzruszeń..? Być może, wszak koncerty SP1 są zawsze przygotowane profesjonalnie. Goście, którzy podchodzą po wszystkim do organizatorów czy piszą maile z podziękowaniami, utrzymują, że spektakle „Jedynki” nie różnią się poziomem od występów popularnych i uznanych artystów, dających koncerty podczas komercyjnych imprez.

Czytaj całość ›

10.06.2018


Paryż

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Oleśnickich

 Paryż – centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne Francji - stało się celem podróży grupy 50 uczniów z Sp1 w Oleśnicy.
W czasie wycieczki ( 14-18.05) nie było czasu na nudę, założyliśmy sobie bowiem intensywne zwiedzanie i poznawanie uroków miasta.

Czytaj całość ›

10.06.2018


Rowerowa jedynka

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Oleśnickich

 Program: „Trzymaj Formę” od wielu lat adresowany jest do młodzieży klas starszych. W Szkole Podstawowej nr 1 w Oleśnicy uczniowie co roku zapoznają się ze zdrowym stylem życia, odżywianiem oraz aktywnością ruchową,która pomaga im w życiu na co dzień.

Czytaj całość ›

10.06.2018


Nasza Szkoła w obchodach Dni Oleśnicy

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

W dniu 21.05.2018r. w BiFK-u odbył się Przegląd Wokalny SONORO „Oleśniczanie mają głos”.
Prezentowane na nim piosenki pochodziły z lat 20-tych i 30-tych oraz związane były z tematem „Kobieta” ( w związku z Dniem Matki i 100-leciem uzyskania praw kobiet). Reprezentantki naszej szkoły Karolina Kroczak z kl. 6a i Magdalena Paprocka z kl. 5e zdobyły wyróżnienie, a nagrodą był występ na oleśnickim Rynku 26.05.2018r. w ramach obchodów Dni Oleśnicy. Gratulujemy!

Czytaj całość ›

05.06.2018


Wizyta uczniów naszej szkoły w Hiszpanii

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

Rankiem 18 maja jedynastoosobowa grupa młodzieży z klas VI i VII naszej szkoły wyjechała na wymianę do Hiszpanii.
Po dwunastogodzinnej podróży, najpierw samolotem, a następnie busem, zmęczeni, ale wciąż uśmiechnięci dotarliśmy na południe Hiszpanii do miejscowości El Puerto de Santa Maria, gdzie czekały na nas rodziny goszczące z pięknym powitaniem. Po kilkunastominotowych powitaniach udaliśmy się do naszych rodzin, aby zostawić bagaże, chwilę odpocząć aby znowu spotkać się w pizzerii.
Następnego dnia większość z nas, wraz z rodzinami udała się do Kadyksu, najstarszego miasta w Hiszpanii i jednego z najstarszych w Europie, gdzie spędziliśmy cały dzień. Niedzielę rozpoczęliśmy grą w padyl (taka hiszpańska odmiana tenisa), a potem resztę dnia spędziliśmy na plaży.
W poniedziałek rano udaliśmy się do partnerskiej szkoły - Collegio Luisa de Marrilac.

Czytaj całość ›

05.06.2018


Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia 2018 Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II po raz kolejny współorganizują z Fundacją Studio Wschód i  TVP Polonia, akcję ratowania polskich cmentarzy, niszczejących za wschodnią granicą – MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA.
W ubiegłych latach jak i w tym, będziemy pracowali jako wolontariusze porządkując w Zasławiu ( na Ukrainie ) zaniedbany cmentarz na którym pochowani są nasi Rodacy. Czekają nas spotkania z dziećmi i rodzinami polskiego pochodzenia, zwiedzanie ciekawych miejsc i zabytków.
27.maja przeprowadziliśmy zbiórkę na terenie Bazyliki św. Jana Apostoła w Oleśnicy do oznakowanych puszek, które mają na celu zasilenie konta Fundacji Studio Wschód.

Czytaj całość ›

04.06.2018Wykonanie portalu WizjaNet
Portal Edukacyjny Miasta Oleśnicy - Ogłoszenia stowarzyszenia - Z życia jednostek
Projekt pn. „E-OŚWIATA – program przyjaznej gminy – element projektu E-Miasto” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013