Ogłoszenia

Wiadomości 71-80 z 1683
Sortuj według:

Pasowanie na ucznia

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

W dniu 04.10.2018r. odbyła się Uroczystość Pasowania na ucznia. W uroczystości brały udział cztery klasy Ia, Ib, Ic, Id. Uczniowie przybyli na uroczystość wraz ze swoimi rodzicami, dziadkami i innymi gośćmi. Pierwszaki ubrane na galowo, z biretami na głowie zaprezentowały swoje umiejętności i talenty recytatorskie oraz muzyczne. Uroczystego aktu pasowania dokonały obecne na uroczystości panie dyrektor Jadwiga Wieczorek , Dorota Terka oraz Urszula Kubiszyn. W progi szkolne wprowadziła pięknym wierszem uczennica klasy IV Kinga Kurowska. Uroczystość prowadziła p. Urszula Pelikan wraz z przedstawicielką Samorządu Uczniowskiego Laurą Junik z klasy VIII.

Czytaj całość ›

08.10.2018


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day - WMTDay).

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

28 września 2018 roku odbył się w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day - WMTDay).
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminy odbyły się w klasach 4-8. Do egzaminów przystąpiło 581 uczniów, w tym 245 uczniów zdało egzamin i uzyskało tytuł MT Expert Certyficate.

Czytaj całość ›

08.10.2018


Bartek Persak z SP6 najlepszy w konkursie ogólnopolskim!

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

W dniu 03.10.2018 roku uczniowie naszej szkoły Bartosz Hudzicki i Bartłomiej Persak z klasy 7d wzięli udział w konkursie wiedzy dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych pt. „ Milczące lasy Azji ” organizowanym przez ZOO Wrocław.
Konkurs miał wymiar ogólnopolski i był konkursem sprawdzającym wiedzę uczestników na temat zagadnień związanych z kryzysem ptaków śpiewających Azji –Płd. Wsch i metodami zaradczymi. Celem konkursu było również kształtowanie postaw ekologicznych i rozwijanie zainteresowań tymi tematami wśród młodego pokolenia.
Konkurs ten jest jednym z wielu , które wrocławskie ZOO propaguje wśród młodzieży szkolnej w ramach Kampanii pt. . „MILCZĄCE LASY-KAMPANIA NA RZECZ PTAKÓW ŚPIEWAJĄCYCH AZJI 2018/2019” której inicjatorem jest EAZA (Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów).

Czytaj całość ›

05.10.2018


Pasowanie na ucznia w SP2

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego

28 września uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła pani dyrektor, dotykając piórem - jak czarodziejską różdżką ramion przejętych pierwszaków. Następnie Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego życzył sukcesów w nauce oraz zapewniał o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. .

Czytaj całość ›

01.10.2018


Dzień Języków Obcych

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

W dniu 26.09.2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły mieli do wykonania rozmaite zadania.
Klasy czwarte wykonały piękne plakaty powiązane tematycznie z wcześniej wylosowanymi krajami/państwami, zawierające między innymi: nazwę państwa w języku polskim i języku ojczystym danego kraju, flagę, ciekawostki kulturowe oraz podstawowe zwroty grzecznościowe w języku tego kraju („Dzień Dobry”, „Do widzenia”, „Proszę”, „Przepraszam”, „Dziękuję” itp.).
Przedstawiciele klas piątych i szóstych brali udział w pracach nad projektem związanym z Dniem Języków. Projekt był realizowany metodą „Brain storm” czyli „Burzy mózgów” i polegał na wspólnym wypracowaniu odpowiedzi do zadanych pytań/tematów projektu: „Uczę się języków obcych ponieważ: …”, „Dzięki znajomości języków obcych mogę: ….” oraz „W jaki sposób możemy uczyć się języków obcych? ….”.

Czytaj całość ›

27.09.2018


Zakropkowana Szóstka- Międzynarodowy Dzień Kropki

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

W poniedziałek 17 września nasza „Szóstka” obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. W obchody tego ważnego dnia przyłączyły się przedszkolaki, uczniowie klas I-III, klas starszych, uczniowie ze świetlicy, nauczyciele oraz wychowawcy.
Na początek trochę historii:
Peter Reynolds napisał książkę "The Dot". Jest autorem i ilustratorem książek dla dzieci i młodzieży, zdobywcą wielu nagród. Książeczka The Dot opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a. Napisana jest bardzo oszczędnie, znakomite rysunki pozwalają nawet małym dzieciom, które nie potrafią czytać polubić dziewczynkę, główną bohaterkę utworu. Auto z pewnością nie przypuszczał, iż jego książka i jego bohaterka będą miały tak ogromny wpływ na całym świecie. Historia Vashti ukazuje świat przez pryzmat kropki, która stała się symbolem wiary w swoje możliwości, pokazuje, iż każdy z nas posiada w sobie talent. Talent ten bywa skryty, talent ten bywa nieujawniony i to my dorośli, wychowawcy, nauczyciele, rodzice winniśmy być drogowskazami dla naszych najmłodszych, aby uwierzyli w siebie i swoje możliwości, aby stali się twórcami, aby bawili się fantazją, aby mogli „latać”!

Czytaj całość ›

27.09.2018


Program "Uczymy dzieci programować" w SP4

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Romana Podoskiego

W tym roku szkolnym na szeroką skalę wprowadzamy w naszej szkole programowanie. 

Czytaj całość ›

17.09.2018


Wydarzenia w SP4

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Romana Podoskiego

Cały nasz rok obfitował w ciekawe wydarzenia. Zapraszamy do zapoznania się z nimi na naszej szkolnej stronie.

Czytaj całość ›

12.07.2018


Gala "Szóstki"

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

W poniedziałek 18 czerwca w sali widowiskowej BiFK – u odbyła się Gala „Szóstki” podsumowująca całoroczną pracę szkoły.
Uroczystość została podzielona na dwie części: dla klas 1-3 i 4 – 7. Po otwarciu gali przez Dyrektor Szkoły, Panią Jadwigę Wieczorek, zebrani obejrzeli prezentację multimedialną ujmującą ważne wydarzenia z życia szkoły, przedsięwzięcia dydaktyczno – wychowacze oraz osiągnięcia uczniów w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, a także zawodach sportowych. Konferansjerami byli uczniowie - dla klas 1-3 - Paulina Wiącek, Kaja Lenarczyk oraz Aleksander Szczepański, dla klas 4-7 - Marcelina Sołtys i Mikołaj Kołodziej. Całą galę prowadził Pan Robert Banasik.

Czytaj całość ›

20.06.2018


Orły Dwójki rozdane!

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego

Dnia 19 czerwca 2018r. miała miejsce gala Orłów Dwójki – uroczystość, w czasie której uczniowie klas III -VIII odnoszący sukcesy w konkursach i zawodach otrzymali nominacje, a ci - którzy sukcesów mieli najwięcej – statuetki. Uroczystość uświetnił występ koła tanecznego z klas I-III oraz IV –VII, pokaz taneczny w wykonaniu Zuzanny Bielawskiej, pokaz akrobatyczny w wykonaniu Kai Mosiak i Hanny Piskozub oraz śpiew w wykonaniu koła wokalnego Gama.
W klasach trzecich tytuł SUPER ORŁA DWÓJKI otrzymali: ZUZANNA BIELAWSKA, PIOTR GRZESIAK, KLARA JASIĘGA, DARIA KICUŁA i KAROLINA MISTEROWICZ.
Natomiast tytuł ORŁA DWÓJKI uzyskali: FILIP BALAWENDER, MAJA CHYNEK, MIŁOSZ DUDA, NINA GANC, SARA KRUPICKA, BARTOSZ NAROLSKI, HANNA SROKA, WOJCIECH SALAMON, JULIA SŁOŃSKA, HANNA STOLARCZYK, MARTYNA BIAŁOWĄS, JADNA NOWAKOWSKA, ALEKSANDRA OSTROWSKA.
Wśród uczniów klas IV – VII tytuł Orła w poszczególnych kategoriach otrzymali:

Załączniki do pobrania

Typ Nazwa Rozmiar Pobierz
jpg 35654439_597768667253106_3727908257172291584_n.jpg 323,25 KB Pobierz
Czytaj całość ›

19.06.2018Wykonanie portalu WizjaNet
Portal Edukacyjny Miasta Oleśnicy - Ogłoszenia stowarzyszenia - Z życia jednostek
Projekt pn. „E-OŚWIATA – program przyjaznej gminy – element projektu E-Miasto” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013