Ogłoszenia

Wiadomości 81-90 z 1652
Sortuj według:

Turniej "Polsko, Kocham Cię!"

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego

Dnia 30 kwietnia przedstawiciele naszej szkoły wraz kibicami wzięli udział w turnieju "Polsko! Kocham Cię!" w Dobroszycach. Drużyna składająca się z przedstawicieli klas IV - VII odpowiadała na pytania dotyczące pieśni historycznych, historii i geografii Polski oraz Dolnego Śląska, przysłów, znanych Polaków. Turniej okazał się wspaniałą zabawą, kibice głośno dopingowali swoje drużyny a uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce

Czytaj całość ›

01.05.2018


Tydzień Korczakowski

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

Janusz Korczak to nie tylko znany lekarz, pedagog, pisarz, przyjaciel dzieci, ale także patron naszej szkoły. Znamy jego wielki wkład na rzecz praw dzieci i dlatego chcemy i pamiętamy o jego działalności, jako społeczność szkolna pragniemy pokazywać naszemu lokalnemu środowisku, iż wiemy, znamy i doceniamy naszego patrona.
Dlatego też po raz drugi w naszej szkole został zorganizowany Tydzień Korczakowski. Święto naszego patrona rozpoczęło się 23.04.2018r. ( poniedziałek). Pani Dyrektor Jadwiga Wieczorek otworzyła nasz inauguracyjny apel. Uczniowie klasy 1a i dzieci z grupy 0c zaprezentowały krótką inscenizację ukazującą rządy Króla Maciusia I. Katarzyna Krystek, uczennica klasy 6d , jako zwyciężczyni najciekawszej prezentacji dotyczącej Janusza Korczaka wprowadziła nas w świat naszego patrona utrwalając i poszerzając naszą wiedzę o nim. W uroczystym apelu brały udział wszystkie oddziały przedszkolne oraz klasy integracyjne 4a, 5a i 6b oraz panie wicedyrektor Bożenka Łukoszko i Dorota Terka.

Czytaj całość ›

30.04.2018


Wielki sukces naszej szkoły w ratownictwie

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

W XIV Konkursie dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć” pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauzer – Dudy drużyny z naszej szkoły osiągnęły ogromny sukces.
Wykazując się wielką wiedzą i umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania I pomocy przedmedycznej.

Czytaj całość ›

30.04.2018


Sportowcy z SP2 - wicemistrzowie w czwórboju lekkoatletycznym

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego

W dniu 27.04.2018 na Stadionie Miejskim w Oleśnicy odbyły się Mistrzostwa Oleśnicy i Powiatu oleśnickiego w czwórboju lekkoatletycznym.Nasza szkoła reprezentowana przez Szymona Deszcza, Mateusza Sobkowiaka, Pawła Zdanowicza, Wiktora Lipca, Kacpra Lipca, Oskara Stefańczyka zdobyła srebrny w Mistrzostwach Oleśnicy i brązowy medal w Mistrzostwach Powiatu oleśnickiego

Załączniki do pobrania

Typ Nazwa Rozmiar Pobierz
jpg img_20180427_124951.jpg 4,13 MB Pobierz
Czytaj całość ›

30.04.2018


Uczniowie klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Oleśnicy podtrzymali tradycję

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 24 kwietnia już po raz piąty odbył się powiatowy konkurs wiedzy psychologicznej.
Organizatorem tego wydarzenia jest : Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy, I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy i SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny – Filia we Wrocławiu.

Celem konkursu jest:
popularyzowanie wiedzy z zakresu psychologii jednostki i psychologii społecznej,
rozwijanie umiejętności interpretowania zjawisk psychologicznych,
kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem i interpretacji tekstów naukowych z zakresu wiedzy humanistycznej,
rozwijanie zainteresowania psychologią wśród młodzieży szkolnej, poznawanie roli psychologii w życiu współczesnego człowieka,
rozwijanie dociekliwości poznawczej.
Konkurs składał się z dwóch części : testu i prezentacji. Uczniowie – dwuosobowe drużyny , miały do wyboru następujące tematy:
1. Izolacja sensoryczna
2. Konformizm. Wpływ na zachowanie
3. Efekt czystej ekspozycji
4. Teoria samokontroli
5. Teoria reaktancji
6. Neurobiologia

Czytaj całość ›

27.04.2018


Kolejny sukces matematyków z SP2!

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego

Kolejny sukces naszych matematyków!

26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się II Miejski Konkurs Matematyczny "Wesoła matematyka". Z naszej szkoły zakwalifikowało się do drugiego etapu pięcioro uczniów: Filip Balawender kl. III A, Maja Chynek kl. IIIA, Piotr Grzesiak kl. III A, Klara Jasięga kl. III A i Patrycja Musiał kl. III D. Wszyscy świetnie się spisali uzyskując wysokie wyniki. Najlepszymi matematykami w mieście okazali się : Klara Jasięga - I miejsce i Piotr Grzesiak - II miejsce.

Załączniki do pobrania

Typ Nazwa Rozmiar Pobierz
jpg 20180426_084956.jpg 1,51 MB Pobierz
Czytaj całość ›

26.04.2018


Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu z SP2

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 3e Aleksandra Ostrowska zdobyła III miejsce w OGÓLNOPOLSKIM, ŚWIETLICOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM pod hasłem "Mój ulubiony bohater baśniowy". Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 im. Bohaterów Westerplatte w Koninie.
 

Czytaj całość ›

26.04.2018


WYRÓŻNIENIE DLA UCZNIÓW Z SP2 W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Sara Krupicka kl. IIIa Maja Chynek kl. IIIa oraz Aleksandra Ostrowska kl. IIIe zostały wyróżnione w VI OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM pod hasłem „Moja ulubiona postać z utworów Marii Konopnickiej” organizowanym przez Szkołę Podstawowa nr 15 w Jastrzębiu Zdroju.

 

Czytaj całość ›

25.04.2018


22 kwietnia DZIEŃ ZIEMI

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

Z okazji obchodzonego 22 kwietnia Dnia Ziemi uczniowie klas I-III wzięli udział w apelu, który przybliżył im wybrane park narodowe naszego kraju oraz zasady zachowania obowiązujące na terenie wszystkich polskich parków.
Apel, w formie programu telewizyjnego poprowadzili uczniowie klasy III g – Zuzanna Kot, Wiktoria Szlapińska, Lena Sokolska, Jaśmina Góra, Maja Pałka, Maja Strzała i Piotr Banaszak. Podsumowaniem przekazanych informacji było rozwiązanie quizu „Milionerzy”. Wszyscy uczniowie wykazali się szeroką widzą przyrodniczą. Gratulujemy!
Uczniowie klas I-III odwiedzili też swoje koleżanki i swoich kolegów z klas IV – VII. W krótkim wystąpieniu przypomnieli tegoroczne hasło Dnia Ziemi „Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem”, opowiedzieli o zagrożeniach, jakie niesie nadmierna ilość plastikowych odpadów oraz przedstawili kilka sposobów na ograniczenie ich ilości.

Czytaj całość ›

25.04.2018


6 Oleśnicka Noc z Przyrodą

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

20 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka w Oleśnicy odbywa się 6 Noc z Przyrodą. Koordynatorem z naszej szkoły jest nauczyciel przyrody Bożena Pudlis.
Głównym koordynatorem akcji jest dr Józef Krawczyk z Wydziału Nauk Biologicznych na Uniwersytecie Wrocławskim. W „ Nocy z przyrodą” biorą udział uczniowie oleśnickich szkół oraz szkół powiatu oleśnickiego. Łącznie gościmy na zajęciach około 600 uczestników w 30 grupach. Zarówno uczniowie jak i opiekunowie uczestniczą m.in. w zajęciach:
Struktura żelek i żeli – o biopolimerach, Gdzie mieszkają i co jedzą komórki w laboratorium?, O pracy detektywa kości – wstęp do antropologii fizycznej, Młody taksonom, Bigger brain, bigger maind?, Praktyczne wykrywanie składników w pokarmowych w żywności, Co nam mówią kości? Ocena biologicznego profilu szkieletu , Wiosna w koło, wszędzie wesoło, Szponem i pazurem, Mali paleontolodzy, Mały i duży obieg krwi - gra edukacyjna, Moja własna mapa języka, Wizyta w pszczelim ulu, Co kryje się w jądrze komórkowym?”, ”Polowanie na robale”, Gadzi zakątek, Oko w oko z owadami, Mały ratownik, Czy cytryna ma peHa?, Ukryty Świat, Cewki Malpighiego, krętarz, goleń – czyli krótki kurs budowy owada, ”Awantura o biologię”.

Czytaj całość ›

23.04.2018Wykonanie portalu WizjaNet
Portal Edukacyjny Miasta Oleśnicy - Ogłoszenia stowarzyszenia - Z życia jednostek
Projekt pn. „E-OŚWIATA – program przyjaznej gminy – element projektu E-Miasto” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013