Ogłoszenia

Wiadomości 81-90 z 1671
Sortuj według:

Tam, gdzie Kopernik się urodził, mieszkał i odkrywał …

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 W maju uczniowie z klasy 2 a z wychowawczynią Anną Kamińską –Kuś i mamą Cypriana wyruszyliśmy na wycieczkę do Torunia, Fromborka i Malborka.

W poniedziałkowe południe zajechaliśmy do Torunia, a tam pierwsze kroki skierowaliśmy na Starówkę pod opieką pana przewodnika. Zwiedziliśmy Rynek, obejrzeliśmy Krzywą Wieżę oraz pomnik Mikołaja Kopernika. Wysłuchaliśmy legendy toruńskie o żabach, kocie i ośle. Nie zapomnieliśmy też o kupnie pamiątek i pierników dla naszych najbliższych.

Wieczorem dotarliśmy do Fromborka, to miejsce, gdzie mieszkał i obserwował Mikołaj Kopernik, rozsławione przez Zbigniewa Nienackiego w książce pt. Pan Samochodzik i zagadki Fromborka .

Czytaj całość ›

04.06.2018


„WIECZÓR GRECKI”

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego


W dniu 09.05.2018 r. zespół Szkoły Podstawowej nr 2 w składzie: Hania Piskozub, Emilia Kopowska i Mikołaj Skrzypek z klas VI wraz z p. Joanną Piechowiak uczestniczył w WIECZORZE GRECKIM zorganizowanym przez KLUB EUROPEJSKI w SP nr 4. Obejrzeliśmy pięknie przygotowany program artystyczny oraz dowiedzieliśmy się ciekawych informacji o starożytnej Grecji. Próbowaliśmy dania kuchni greckiej, a także zaprojektowaliśmy plakat o Grecji. Na koniec Wieczoru podsumowano Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt. „Boski portret”. Uczniowie naszej szkoły zajęli I, II, III miejsce oraz 2 wyróżnienia. To wielki sukces.
I m. Filip Mozol kl. V c
II m. Amelia Plefko kl. VI b
III m. Martyna Owcarz kl. V b
Wyróżnienie: Julia Rajewska kl. IV b, Martyna Owcarz kl. V b.
 

Załączniki do pobrania

Typ Nazwa Rozmiar Pobierz
JPG dsc_0154[1](1).jpg 1,42 MB Pobierz
Czytaj całość ›

03.06.2018


ZŁOTY KORNEL

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Oleśnickich

 Kornel Pawłowski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Oleśnickich w Oleśnicy, zdobył czterokrotnie mistrzostwo na Indywidualnych Mistrzostwach Dolnego Śląska Dzieci 10- i 11-letnich, które odbyły się 25–26 maja 2018 r. na pływalni w Nowej Rudzie.

Czytaj całość ›

02.06.2018


Film "Bardzo ludzka miłość" nagrodzony

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Oleśnickich

 Koło dziennikarskie wygrało konkurs filmowy "Wędrówki szlakiem wartości", zorganizowany przez Fundację Pax et Bonum. Konkurs odbył się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Prezydenta Miasta Wrocławia, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Księdza Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Czytaj całość ›

02.06.2018


ZIELONA SZKOŁA W KARPACZU

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

W dniach 14-20 maja stuosobowa grupa uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im Janusza Korczaka w Oleśnicy wyjechała na w zieloną szkołę do Karpacza. Uczestnikami tej niecodziennej formy nauczania byli uczniowie klas 5b, 5c, 6d i 7e wraz
z wychowawcami, kilkanaścioro uczniów z klasy 5d, 5a i 7a oraz dwoje nauczycieli - opiekunów
i szkolny pedagog. Zamieszkaliśmy w Domu Wczasów „ Architekton”, który na tydzień stał się dla nas miejscem wypoczynku i nauki. Program zielonej szkoły uwzględniał bowiem zajęcia edukacyjne – mieliśmy lekcje języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, plastyki i niezwykłą lekcję wychowania fizycznego, polegającą na strzelaniu z karabinu laserowego. Odbyła się także nietypowa lekcja wychowawcza, na której omawialiśmy ABC emocji.
 

Czytaj całość ›

29.05.2018


Dzień Dziecka w Świetlicy Środowiskowej

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 
28 maja uczniowie klasy 3b gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Oleśnicy i wolontariusze wraz z opiekunem, Beatą Rubaszewską udali się do świetlicy środowiskowej aby wręczyć swoim młodszym kolegom i koleżankom prezenty z okazji ich święta. Przygotowania do tego dnia trwały ponad miesiąc. Fundusze zostały zebrane m.in. z przeprowadzonej na terenie szkoły akcji „Pamiętajmy o Dniu Dziecka ” polegającej na zbiórce słodyczy , oraz na sprzedaży puszek zbieranych przez cały rok na ten cel. Zdobyte w ten sposób fundusze zostały przeznaczone na zakup słodyczy, które wraz z podarunkami od rodziców przekazano naszym podopiecznym. Dwie klasy 3c i 3b gimnazjum przekazały wygrane w turnieju Siedem Milionów piłki.
W ten sposób udało się przygotować 35 paczek, które wzbudziły ogromną radość wśród naszych młodszych kolegów i koleżanek.

Czytaj całość ›

29.05.2018


Wyróżnienie dla naszej uczennicy

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego

Oliwia Górecka uczennica klasy IA z SP 2 otrzymała wyróżnienie w konkursie "Mój las" w kategorii I- "Mój ulubiony mieszkaniec lasu". Organizatorem konkursu był Zarząd Główny SITLiD oraz Liga Ochrony Przyrody. Celem konkursu było poszerzanie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej oraz zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.

 

Czytaj całość ›

25.05.2018


Finał Dolnośląski XIV Konkursu dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć"

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

15 maja na Uniwersytecie Wrocławskim odbył się Finał Dolnośląski
XIV Konkursu dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć",
pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy.
Reprezentacja klas IV- VI w składzie:
Aleksandra Piasecka kl.6a
Julia Rozdolska kl. 6a
oraz Ewa Kamińska kl. 6a
odniosła w finale ogromny sukces zdobywając III miejsce w województwie. Drużynę do konkursu przygotowała pani Bożena Pudlis.
Ogromne gratulacje!

Czytaj całość ›

21.05.2018


,,BIAŁO-CZERWONE WSPOMNIENIA

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 18 maja uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy pod opieką nauczycielki historii Beaty Rubaszewskiej uczestniczyli w trzeciej edycji konkursu historyczno – czytelniczego „Biało – czerwone wspomnienia”.
Organizator konkursu było Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie
Celem konkursu było m.in. rozbudzenie zainteresowań czytelniczych i historią najnowszą ze szczególnym uwzględnieniem II wojny światowej i losów Polaków.

Załączniki do pobrania

Typ Nazwa Rozmiar Pobierz
jpg zorawina_zdjecie.jpg 548,25 KB Pobierz
Czytaj całość ›

21.05.2018


Polskie Spotkania Europejskie 2018

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 Po raz czwarty uczniowie Szkolnego Klubu Europejskiego Euroklub przy Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy zostali laureatami konkursu Polskiej Fundacji im. R. Schumana i Komisji Europejskiej , w której jako nagrodę otrzymaliśmy sfinansowanie wyjazdu na największą paradę na świecie! (O czym pisaliśmy wcześniej)
W sobotę o 5.20 rano zebraliśmy się pod hotelem Perła- miejsce zbiórki. Czterdzieści cztery osoby zgłosiły się na miejsce o czasie, dlatego o godzinie 5.30 wyjechaliśmy do Warszawy. Podróż przebiegała bez większych problemów.

Czytaj całość ›

14.05.2018Wykonanie portalu WizjaNet
Portal Edukacyjny Miasta Oleśnicy - Ogłoszenia stowarzyszenia - Z życia jednostek
Projekt pn. „E-OŚWIATA – program przyjaznej gminy – element projektu E-Miasto” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013