Ogłoszenia

Wiadomości 61-69 z 69
Sortuj według:

„Śladami Dziedzictwa Narodowego na Kresach Wschodnich”

Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej

W dniach 2-6 lipca 2011r. w ramach grantu Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Dolnośląscy nauczyciele historii ruszyli „Śladami Dziedzictwa Narodowego na Kresach Wschodnich".

W czerwcu 2011r Dolnośląskie Kuratorium Oswiaty i Powiatowe Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej w Wołowie ogłasiło konkurs dla nauczycieli historii ph. "Mój wkład w Dziedzictwo  Narodowe na Kresach Wschodnich". Konkurs ten realizowany był w ramach projektu "Śladami Dziedzictwa Narodowego na Kresach Wschodnich".
Zadaniem uczestnika konursu było zaprezentowanie podejmowanych przedsięwzięć oraz form dydaktycznych związanych z historią Kresów. Przedstawione formy miały urozmaicać oraz uatrakcyjniać zajęcia z historii, pomagać zrozumieć zagadnienia związane z historią, kształtować patriotyzm, rozbudzać i rozwijać zainteresowania samodzielnego pogłębiania wiedzy, propagować wartości historyczne i upowszechniać ich idee.

Załączniki do pobrania

Typ Nazwa Rozmiar Pobierz
png lwow.png 1,39 MB Pobierz
png lyczakow.png 842,46 KB Pobierz
Czytaj całość ›

16.10.2011


warto przeczytać - biblioteka poleca

Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej

Poniżej przedstawiamy Państwu ciekawe pozycje z naszej biblioteki. Mamy nadzieję, że ta krótka informacja zachęci Państwa do skorzystania z naszych zbiorów. Miłej lektury.

Czytaj całość ›

10.10.2011


XX wystawa skał, minerałów i wyrobów jubilerskich

Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej

Wystawa odbyła się w dniach 17-18 września 2011 roku. W wystawie uczestniczyło 18 wystawców z terenu Dolnego Śląska. Przy organizacji dzielnie pracowała młodzież z Gimnazjum nr 2.

Czytaj całość ›

26.09.2011


Złoty krzyż zasługi przyznany nauczycielce z Gimnazjum nr 2

Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej

W czasie uroczystego podsumowania Roku Odkrywania Talentów, które odbyło się o godzinie 11.00 w Małej Auli Politechniki Warszwskiej wręczono odznaczenia najbardziej zasłużonym nauczycielom . Wśród nich znalazła się Teresa Cieśla.

Czytaj całość ›

21.07.2011


Gitara z pasją

Gimnazjum nr 3 im. Podróżników i Odkrywców Polskich

14 kwietnia o godzinie 18  na Zamku Książęcym w Oleśnicy pod patronatem Starosty Powiatu Oleśnickiego odbędzie się koncert  „Gitara z pasją” w wykonaniu Anny Pietrzak i Cantores Minores Wratislavienses.  Koncert transmitowany będzie po raz pierwszy na żywo, za pośrednictwem internetu na stronie www.gitaromania.com

Czytaj całość ›

21.07.2011


Przygoda z teatrem

Przedszkole Nr 3

Dnia 12 kwietnia o godzinie 10:00 w Sali Widowiskowej pięciolatki z grupy "Pszczółki" zapraszają na przedstawienie   pt "Czerwony Kapturek"

 

Czytaj całość ›

21.07.2011


Odyseja Umysłu

Portal

Odyseja Umysłu jest międzynarodową organizacją edukacyjną, która zajmuje się rozwijaniem kreatywności i pracy w zespole dzieci, młodzieży i studentów. Istnieje od 31 lat, bierze w niej udział ponad 1,...

Czytaj całość ›

21.07.2011


Zaproszenie na spotkanie z autorką książek dla młodzieży Barbarą Ciwoniuk

Portal

W marcu odwiedzi dwie biblioteki w Powiecie Oleśnickim autorka książek dla młodzieży Barbara Ciwoniuk.
Pisarka ma na swoim koncie pełne ciepła i humoru, ale także ironii i dystansu powieści osadzone we współczesnej rzeczywistości, których bohaterami jest nastoletnia młodzież zmagająca się...

Czytaj całość ›

21.07.2011


Kolędowanie z Owsiakiem

Przedszkole Nr 1

 W niedzielę 9 stycznia 2011 roku w całej Polsce zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
 To już XIX Finał tej orkiestry!

Tradycyjnie już, część artystyczna odbywała się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w naszym mieście. Jak co rok brały w niej udział dzieci z oleśnickich przedszkoli i szkół.

Czytaj całość ›

21.07.2011Wykonanie portalu WizjaNet
Portal Edukacyjny Miasta Oleśnicy - Ogłoszenia stowarzyszenia - Wiadomości kulturalne
Projekt pn. „E-OŚWIATA – program przyjaznej gminy – element projektu E-Miasto” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013