Matematyczne zmagania

        Już po raz jedenasty odbył się w Gimnazjum nr 1 im. Książąt Oleśnickich w Oleśnicy Powiatowy Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny ,,Jeden z dwunastu”. Uczestniczyli w nim uczniowie z gimnazjów powiatu oleśnickiego, których fascynuje świat matematycznych zagadek. Tym razem brali w nim udział gimnazjaliści z siedmiu szkół: Karol Bielawski i Natalia Dyduch (Gimnazjum Gminne w Dobroszycach), Alina Langa i Wiktor Domański (Gimnazjum Gminy Oleśnica), Piotr Krzekotowski i Jan Surma (Gimnazjum nr 3), Przemysław Wróbel i Ernest Lasek (Gimnazjum nr 1), Oskar Legner i Anna Urbaniak (Gimnazjum w Bierutowie), Natalia Bęben i Magdalena Janiszyn (Gimnazjum nr 2), Natalia Stępień i Mateusz Kroczek (Gimnazjum w Sycowie). 
          Uczniowie Ci zostali wyłonienie z etapu szkolnego konkursu, które odbywały się w ich macierzystych placówkach. Etap powiatowy został przeprowadzony 8 marca 2013 r. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej, a następnie ustnej (dla trójki finałowej). Jury konkursu stanowili nauczyciele matematyki z powyższych gimnazjów. Czuwali oni nad prawidłowym przebiegiem konkursu, sprawdzali prace. Zwycięzcami rozgrywek zostali:

I miejsce- Natalia Stępień (Gimnazjum w Sycowie)
II miejsce – Natalia Bęben (Gimnazjum nr 2 w Oleśnicy)
III miejsce - Magdalena Janiszyn (Gimnazjum nr 2 w Oleśnicy).

        Honorowy patronat nad konkursem od lat obejmuje Burmistrz Oleśnicy Jan Bronś, fundując jednocześnie nagrody, zaś osobami odpowiedzialnymi za organizację byli matematycy z Gimnazjum nr 1: Krystyna Krawczyk i Dorota Musiałek. Spotkanie uświetnili swoją obecnością Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Małgorzata Iwańska oraz Henryk Bernacki wiceburmistrz Oleśnicy, którzy wraz z dyrektorem szkoły Marią Kaczmarek wręczyli uczestnikom dyplomy z podziękowaniami za udział w konkursie, a także upominki związane z naszym miastem, natomiast zwycięzcom nagrody rzeczowe. Rozgrywki przebiegały w sympatycznej atmosferze, choć przez cały czas obecny był duch rywalizacji. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Joanna Stefańczyk

 1

2

3

4

5

6

7

(foto: Joanna Stefańczyk)


 

08.03.2013


Wykonanie portalu WizjaNet
Portal Edukacyjny Miasta Oleśnicy - Matematyczne zmagania
Projekt pn. „E-OŚWIATA – program przyjaznej gminy – element projektu E-Miasto” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013