Ogłoszenia

Wiadomości 1-10 z 1683
Sortuj według:

GALA Szóstki

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

11 czerwca w sali widowiskowej BiFK – u odbyła się Gala „Szóstki” podsumowująca całoroczną pracę szkoły. Uroczystość została podzielona na dwie części: dla klas 1-4 i 5 – 8. Po otwarciu gali przez Dyrektor Szkoły, Panią Jadwigę Wieczorek, zebrani obejrzeli prezentację multimedialną ujmującą ważne wydarzenia z życia szkoły, przedsięwzięcia dydaktyczno – wychowacze oraz osiągnięcia uczniów w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, a także zawodach sportowych. Konferansjerami byli uczniowie – dla klas 1-4 –Zofia Walczak i Adam Garbowski, a dla klas 5-8– Marcelina Sołtys i Bartłomiej Persak. Całą galę prowadzili pani Katarzyna Machaczka i pan Pan Robert Banasik. Wśród zaproszonych gości byli Pan Burmistrz Jan Bronś oraz Pani Dyrektor ZOS-u Grażyna Dłubakowska.

Czytaj całość ›

12.06.2019


Rajd Szóstki

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

08.06.2019 cała społeczność Szóstki spotkała się jak co roku na Rajdzie. Pogoda i humory dopisały, dlatego każda grupa chętnie podążała według wskazanej na planie drogi. Przy okazji niektórzy mieli szczęście spotkać znane osoby w mieście np. burmistrza – Jana Bronsia.

Czytaj całość ›

12.06.2019


Laureaci z Szóstki na Gali PCEiK-u

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

6 czerwca br. w sali widowiskowej BiFK odbyła się Gala, na której dokonano podsumowania osiągnięć uczniów z powiatu oleśnickiego. Dyplomami i upominkami nagrodzono Laureatów konkursów organizowanych przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury.

Czytaj całość ›

07.06.2019


Pinokio w wersji anglojęzycznej

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

W drugim półroczu uczniowie klasy 5b podjęli się nie lada wyzwania i przygotowali przedstawienie anglojęzyczne z myślą trzecio i czwartoklasistach. Zdecydowali się, by zaprezentować bajkę pt. „Pinocchio”. Bajkę, która uczy wartości jakich jak praca, nauka, życzliwość, troskliwość wobec słabszych i odpowiedzialność za własne czyny.

Czytaj całość ›

07.06.2019


Dzień Dziecka w świetlicy środowiskowej

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 Po raz kolejny wolontariusze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy pokazali , że mają wielkie serce.
Dwudziestego ósmego maja grupa wolontariuszy wraz z opiekunem, Beatą Rubaszewską udała się do Świetlicy Środowiskowej Bratnia Dłoń aby wręczyć swoim młodszym kolegom i koleżankom prezenty z okazji ich święta. Przygotowania do tego dnia trwały od miesiąca.
Naszym celem jest uwrażliwienie na różne obszary ludzkiej biedy i krzewienie ducha pomocy potrzebującym, szerzenie idei wolontariatu w naszej szkole a także stwarzanie atmosfery mobilizującej do wymagania od siebie pracy nad sobą w dążeniu do wszechstronnego rozwoju młodego człowieka i odpowiedzialności za siebie i innych .

Czytaj całość ›

28.05.2019


Laureaci konkursu "Oleśnickie Dęby Pamięci - Nasz Bohater to.."

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Janusza Korczaka

Nasza szkoła wzięła udział w miejskim konkursie historycznym "Oleśnickie Dęby Pamięci - Nasz Bohater to..", który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 w Oleśnicy. Główny temat dotyczył zbrodni katyńskiej. Wiktor Wierchowski (6c), Ines Agon (7c) i Aleksandra Wińkowska (8e) przygotowali komiksy poświęcone fragmentom z życia Pawła Florkiewicza, zamordowanego w Miednoje.

Czytaj całość ›

22.05.2019


Festyn rodzinny z siódemką

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

Zapraszamy do udziału w naszym festynie

Załączniki do pobrania

Typ Nazwa Rozmiar Pobierz
PNG przechwytywanie.png 527,20 KB Pobierz
Czytaj całość ›

14.05.2019


Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 10 maja 2019r odbył się uroczysty apel z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klasy IV C wraz z wychowawcą przygotowali część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie.
Celem apelu było:
1. Propagowanie wśród uczniów postaw patriotycznych.
2. Zwrócenie uwagi na treści patriotyczne i obywatelskie.
3. Kształtowanie poczucia przynależności do narodu.
4. Utrwalenie pieśni patriotycznych
5.Integracja grupy
Apel rozpoczęto od odśpiewania pieśni: „Witaj Majowa jutrzenko” .Następnie otwarto obrady sejmiku uczniowskiego podczas którego toczyła się debata nad potrzebą uchwalenia Konstytucji. Po wyjaśnieniu dlaczego jest jednak potrzebna nadszedł czas na wyjaśnienie dlaczego Konstytucję 3 maja nazywamy świętem wolności i radości. Już nasi przodkowie rozumieli, co znaczy wolność, naród, ojczyzna...

Czytaj całość ›

10.05.2019


Szkoła Podstawowa nr 7, to „Szkoła Niepodległej”.

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 Taki tytuł Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy został nadany przez organizatorów konkursu „Szkoła Niepodległej”
Konkurs trwał od 1 września 2017 do końca grudnia 2018 roku, a zgłosiło się do niego w sumie 400 szkół.
Zaszczytne miano „Szkoły Niepodległej” nadane zostało 215 szkołom z całego kraju, które zrealizowały wszystkie zadania z następujących obszarów:
Szlak Trzech Świąt Rzeczypospolitej – uczczenie świąt 3 V, 15 VIII i 11 XI;
Szlak Współtwórców Niepodległości – projekt wydobycia na światło lokalnych działaczy i dowódców Polskiej Organizacji Wojskowej, bohaterów drugiego planu, nauczycieli, ludzi kultury itp., osób zasłużonych dla Niepodległości

Załączniki do pobrania

Typ Nazwa Rozmiar Pobierz
JPG dscn4336.jpg 535,18 KB Pobierz
Czytaj całość ›

05.05.2019


Wycieczka 4c z przygodą.

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II

 Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 uczestniczyli dwudniowym wyjeździe do Srebrnej Góry .
Celem naszej wycieczki było pogłębienie wiedzy uczniów z wielu dziedzin nie tylko poprzez teorię , ale przede wszystkim poprzez doświadczenie i kontakt ze śladami przeszłości. Uczniowie kształtowali podczas wyjazdu odporność emocjonalną na lęk, stres, napotykane trudności. Aktywnie spędzili czas w bliskim kontakcie z przyrodą.
Głównym celem naszej podróży była jednak Srebrna Góra. A tam…..
Poznaliśmy historię budowy XVIII wiecznych twierdz na podstawie twierdzy Donżon w Srebrnej

Czytaj całość ›

05.05.2019Wykonanie portalu WizjaNet
Portal Edukacyjny Miasta Oleśnicy - Ogłoszenia stowarzyszenia - Z życia jednostek
Projekt pn. „E-OŚWIATA – program przyjaznej gminy – element projektu E-Miasto” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013